Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.667
-2.16%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
   İsviçre Alpleri'nde yıldızları saymakla bitmeyen otel

  İsviçre Alpleri'nde yıldızları saymakla bitmeyen otel

  Null Stern, İsviçre Alpleri'nde bir açık hava oteli; duvarları ve çatısı yok. Seni sıradan bir otel odasının duvarlarından kurtarmışlar; geriye kalan tek şey eşsiz bir 'deneyim'.
  • Özel İçerik
  • 23.01.2019 - 09:37
  • Güncelleme : 23.01.2019 - 09:37

  Selen KALDIRIM/ selen.kaldirim@ensonhaber.com

  Gün geçmiyor ki otelcilik anlayışında sınır tanımayan mimarlarla karşılaşmayalım. Bugüne kadar buzdan oteller gördük, tersten inşa edilmişlerde kaldık, yazdık, çizdik. Bir yatağı Alp dağlarına monte edip duvarsız bırakan Daniel Charbonnier'in otelini görmelisin. Null Stern adlı bu açık hava oteli rahatsız edici derecede doğayla iç içe.

  TUVALET YOK AMA UŞAĞIN VAR

  Oda diyorum çünkü burası İsviçre Alpleri'nin 360 derecelik manzarasına sahip bir otel odası. Tek dezavantajı yakında tuvalet yok ama merak etme gitmeye karar verirsen senin için otelle bağlantıya geçeceğim. Her ne kadar tuvalet olmasa da, uşakların var. Spesifik olarak bir otel hizmeti gördüğün kesin; sabah kahven, kahvaltın, yemeğini şarabın, hepsini ayağına kadar getiren otel çalışanları var.

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #1

  GECELİK 210 EUROYA EŞSİZ BİR DAĞ DENEYİMİ

  Graubünden kantonunda, deniz seviyesinden 6,463 metre yükseklikte bulunan Null Stern odası İsviçre Alpleri'nde oturuyor. Bir gecelik maliyeti yaklaşık 210 euro. Otelde, yatağa kahvaltı servisi ve tren istasyonundan transfer dahil bir gece konaklamanın bedeli ise yaklaşık 270 Euro.

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #2

  ÇATI YOK, DUVAR YOK

  Bu fikir için en uygun ortam bulunduktan sonra ekipler yatağı dağa monte etmek için araziyi düzleştirmiş. Null Stern soğuk hava şartlarında kullanışsız olacağından, yalnızca bahar ve yaz aylarında hizmet veriyor. Şimdiden haberi yapayım dedim uçak muçak derken anca hazırlanırsın.

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #3

  Otelin duvarları, çatısı veya banyosu yok. Sadece bir çift komodin ve lambalı yatak var. Tuvalet ve banyo dağdan yaklaşık beş dakikalık bir yürüyüş mesafesinde. Giyinme odası ise yatağa yakın bir yere konumlanmış.

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #4

  BU OTELİN TEK YILDIZI SENSİN

  Banyo konusu can sıkıcı olsa da, normal bir otel gibi, oda servisi ve hizmet mevcut. Yıldızların altında, Alp dağlarındaki yatağında bir akşam yemeği yersin. Havana bak! Null Stern Almanca’da “Yıldızsız” anlamına geliyor; otelin sloganı ise “Bu otelin tek yıldızı sizsiniz”. Konuklarına etkileyici olduğu kadar sıradışı bir deneyim yaşatacağı kesin.

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #5

  Oda şu anda bir gece için  yaklaşık 200 euro alıyor. Null Stern web sitesinde daha fazla rezervasyon bilgisi edinebilirsin. Ben sana bir şey söyleyeyim mi; balayı tarzınla Instagram'da çığır açarsın.

  “Etraftaki diğer ayrıntıları en aza indiriyor ve konukları deneyimin tam merkezine yerleştiriyoruz” diyor kurucu Daniel. Aynı zamanda Null Stern'in başka versiyonlarını da bünyesine ekleyeceğini duyuruyor.

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #6

  Solda giyinme odan...

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #7

  Günaydın :)

   İsviçre Alpleri nde yıldızları saymakla bitmeyen otel #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir