Euro
10.1626
0.02%
Dolar
8.6556
-0.11%
Altın
493.74
0.44%
Borsa
1.39
-0.13%
Bitcoin
370.854
-3.56%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  THY'nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı

  Yeşilköy'deki THY'nin yeni uçuş eğitim merkezinin açılış töreninde ilk Türk sivil uçuş simülatörünün tanıtımı yapıldı.
  • DHA
  • 13.09.2017 - 19:49
  THY'nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı

  Atatürk Havalimanı yanında Florya sınırları için yapılan THY’nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi’nin açılışında bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yeni simulatör cihazının yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek artık seri imalat zamanının da geldiğini söyledi.

  HEDEFİMİZ: DÜNYANIN EN İYİ UÇUŞ EĞİTİM MERKEZİ OLMAK

  İlker Aycı konuşmasına şöyle devam etti:  “Ülkemizi havacılık sektörünün merkezi durumuna getirecek üçüncü havalimanı ile birlikte, eğitimli uçuş ekibi ihtiyacında da ciddi bir artışın kaçınılmaz olacağı aşikârdır. Ülkemizin uçuş eğitiminde dışa bağımlılığını sonlandıran Uçuş Eğitim Merkezimiz ile uluslararası platformda rekabet gücümüzü ve dolayısıyla eğitim satışındaki payımızı artırarak ülke ekonomimize katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Bu amaç doğrultusunda dünyanın en büyük uçuş eğitim merkezlerinden biri olma hedefimize, açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni yerleşkemiz ile ilerliyoruz.”

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #1

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #2

  SİMÜLATÖR SAYISI 14 OLDU

  THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada ise, “Atatürk Havalimanı, Florya yerleşkesinde 1993 yılından beri uçuş eğitim hizmeti veren Türk Hava Yolları, yeni Uçuş Eğitim Merkezi yatırımıyla mevcutta 10 adet olan donanımlı uçuş simülatörü sayısını 14’e, 58 olan sınıf sayısını ise 90’a çıkarmış oldu. Temin aşamasındaki 10 adet simülatör ile kısa bir sürede 24 adet tam uçuş simülatörüne ulaşılması hedeflenmektedir. Yeni eğitim merkezi ile birlikte bin 520 olan kişi kapasitesinde de yüzde 48’lik bir artış gerçekleşti. Böylece yeni eğitim merkezinde aynı anda 2 bin 260 uçuş personeli eğitim hizmetlerinden faydalanabilecek. İhalesi 22 Nisan 2016 tarihinde yapılan 55 bin 369 metrekare yerleşke alanı içerisinde 26 bin 500 metrekare kapalı alana sahip merkezde, güç kaynağı dinamik UPS ile kesintisiz eğitim hizmeti sağlanırken; otomasyon sistemi ile akıllı bina konseptinde tüm -  noktalar ve tüm cihazlar izlenebilir ve kontrol edilebilir duruma getirildi.” denildi.

  THY'nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı VİDEO

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #3

  SİMÜLATÖR NEDİR?

  Pilotların uçuş eğitimlerinin önemli bir kısmını yaptıkları simülatörler, pilotlara gerçek uçaktaymış gibi eğitim sağlıyor. Simülatörler, gerçek uçağın birebir aynısı olan bir kokpit, dış dünyadaki görüntüleri aslına çok yakın uyarlayan bir gösterim sistemi, uçağın aerodinamik modelinin bulunduğu ve uçak sistemlerinin davranışlarını simüle eden ana simülasyon yazılımı gibi birçok alt-sistemlerden oluşuyor.

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #4

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #5

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #6

  THY nin yeni Uçuş Eğitim Merkezi açıldı #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir