Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.615
-2.14%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Türkiye'nin Maldivler'inde yaz hazırlıkları tamamlandı

  Beyaz kumsalı ve suyunun berraklığıyla Türkiye'nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü, göz alıcı güzelliğiyle sezonu açtı.
  • AA
  • 27.05.2018 - 15:51
  Türkiye'nin Maldivler'inde yaz hazırlıkları tamamlandı

  Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan, beyaz kumsalı ve suyunun berraklığıyla Maldiv Adaları'na benzetilen Salda Gölü, yaz sezonunda ziyaretçilerini bekliyor.

  GÖL ÇEVRESİ YENİLENDİ

  Göz kamaştıran güzelliğiyle büyüleyen Salda Gölü, 184 metre derinliğe sahip, 6,8 kilometre eninde, 9,18 kilometre uzunluğunda tektonik bir çukurun üzerinde ve kapalı bir havzada yer alıyor. Göl kenarındaki tabiat parkına yapılan yeni düzenlemeler ve sosyal donatılarla, ziyaretçilerin yeni sezonda daha iyi ağırlanması hedefleniyor.Türkiye nin Maldivler inde yaz hazırlıkları tamamlandı #1

  Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü yaza hazır ViDEO

  MARS GEZEGENİNİN YÜZEY ÖZELLİKLERİNE YAKIN

  Salda Gölü'nün yapılan çalışmalar sonucu Mars gezegeninin yüzey özelliklerini taşıyan magnezyum yüklü beyaz kayalara sahip olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Rıza Kamil Kamil, "Bu özellikler dünyada iki yerde var, biri Maldivler'de biri de Türkiye'de bulunan Salda Gölü'nde." dedi.

  Türkiye nin Maldivler inde yaz hazırlıkları tamamlandı #2

  RAMAZAN AYINDA BİLE YOĞUNLUK VAR

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Salda Gölü Tabiat Parkı'nda çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kamil; "Salda Gölü hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük bir beğeni topluyor. Gün geçtikçe ziyaretçi sayısının arttığını görüyoruz. Ramazan ayında olmamıza rağmen belli bir yoğunluk var, Ramazandan sonra okulların da kapanmasıyla birlikte ziyaretçi sayısının daha da artacağını düşünmekteyiz."

  Türkiye nin Maldivler inde yaz hazırlıkları tamamlandı #3

  Kamil, ziyaretçilerin Salda Gölü doğa harikasını gelip görmelerini, alanı kendi evleri gibi görüp korumalarını beklediklerini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir