Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.883
-1.00%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Kastamonu'da bir tarlada hilal şekilleri oluştu

  Şekillerin nasıl oluştuğu henüz bilinmezken, görüntü akıllara başrolünü Mel Gibson’ın oynadığı İşaretler (Signs) filmini getirdi.
  • 27.05.2014 - 10:30
  Kastamonu'da bir tarlada hilal şekilleri oluştu

  Kastamonu’nun Geyikli köyünde tarlada oluşan hilal şekilleri ilgi çekiyor. Hilal şekilleri, köylüleri ve köyü ziyaret eden vatandaşları şaşkına çeviriyor. Grup halinde çok sayıda hilal şekilleri oluşan tarlayı görenler gözlerine inanamıyor.

  Kastamonu da bir tarlada hilal şekilleri oluştu #1

  ''KALIP GİBİ BASMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL''

  Geyikli Köyü Muhtarı Hasan Tellioğlu, insan eliyle böyle bir şeyin yapılamayacağını belirterek “Bizim yapmamız veya böyle kalıp gibi basmamız mümkün değil. Burada ay şeklinde bir şey olmuş. Başka yerlerde mantar oluyor fakat çizgi şeklinde oluyor. Burada ise ay şeklini almış. İlk defa bu yıl böyle bir şey görüyorum” dedi.

  Kastamonu da bir tarlada hilal şekilleri oluştu #2

  ''HİLALİN İÇERİSİNDE MANTAR OLUYOR''

  70 yaşında olduğunu ve ilk defa böyle bir olayı gördüğünü ifade eden Tellioğlu, şunları söyledi: “Bunun benzerini şimdiye kadar başka yerde görmedim. Geçen yıllarda böyle bir şey burada olmadı, bu yıl ilk defa oluyor. Tarlanın üst tarafından mezarlık var. Bu ay şekilleri tarlanın ilerisine doğru uzuyor fakat oralarda daha az görülüyor. Hilalin içerisinde mantar oluyor. Mıhcık mantarı oluyor. 15 gün sonra çıkmaya başlar. Biraz daha otlar büyüyünce yeşillenir ve daha güzel şekil alır.”

  Kastamonu da bir tarlada hilal şekilleri oluştu #3

  Köylüler, şimdiye kadar böyle bir şey görmediklerini belirtirken, durum akıllara M. Night Shyamalan’ın yönettiği ve başrolünü Mel Gibson’ın oynadığı İşaretler (Signs) filmini getirdi. Filmde uzaylı saldırısı öncesi çiftçi Graham Hess’in tarlasında ilginç şekiller beliriyordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir