Antalya'da sevgililer borç aldıkları adamı öldürdü: Kıskıvrak yakalandılar
İHA

Antalya’da borç meselesinden çıkan tartışma can aldı.

ilçesinde aynı mahallede ikamet eden Alper Aldemir, bir hafta önce arkadaşı Kadir İ. ve kız arkadaşı Hatice Ç.’yi evinde bir gün ağırladı.

Aldıkları borcu geri ödemediler

Kendisinden 4 bin lira borç para isteyen Kadir İ.’ye parayı veren Aldemir, parayı alıp belirtilen süre içerisinde geri alamadı.

Daha sonra tekrar bir araya gelen 3’lüden Aldemir, Hatice Ç.’nin cüzdanını alıp, borçlarını ödedikleri zaman cüzdanını geri vereceğini söyledi ve mekandan ayrıldı.

Tartışmaya başladılar

Dün ise Kadir İ. ve Hatice Ç. daha önceden tanıdıkları taksi sürücüsü M.T. ile birlikte cüzdanı almak için Aldemir’in evine gitti.

Eve tek çıkan Hatice Ç., kapıda Alper Aldemir ile tartışmaya başladı. Aldemir, yine iddiaya göre burada Hatice Ç.’ye tokat attı.

Sevgilisine tokat attığı için ateş açtı

Sesleri duyup taksiden inen erkek arkadaşı Kadir İ., elindeki tabanca ile Alper Aldemir’e doğru ateş edip, karın bölgesinden vurdu.

Aldemir kanlar içerisinde yere yığılırken sevgili çift, geldikleri taksiyle olay yerinden kaçtı.

Hayatını kaybetti

Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Ağır yaralanan Aldemir, yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Öte yandan olay yerinde Aldemir’e ait bir adet tabanca da bulundu.

Şüpheliler kısa sürede yakalandı

Olayın hemen akabinde harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Büro Amirliği ekipleri, 25 dakika içerisinde şüpheli sevgililer Kadir İ. ve Hatice Ç. ile M.T.’yi Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi’nde yakaladı.

Çok sayıda suç kayıtları olduğu öğrenildi

İkilinin üzerinden çıkan, olayda kullanıldığı düşünülen tabancaya el konuldu. Yapılan sorgulamada Kadir İ.’nin uyuşturucu ticareti, uyuşturucu imalatı yapmaktan, Hatice Ç.’nin ise farklı suçlardan çok sayıda suç kaydı bulunduğu öğrenilirken, şüpheli sevgililer ve taksi sürücüsü M.T. gözaltına alındı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)