Petrol
87.77
-0.32%
Euro
17.9863
-0.19%
Dolar
18.5266
0.05%
Altın
984.5
-0.31%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
364.679
4.34%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Giresun’da yeni koronavirüs tedbirleri alındı

  İl bazında haftalık vaka sayılarına göre Giresun’un en yüksek 4. il olması nedeniyle, Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni tedbirler alındı.
  • İHA
  • 19.02.2021 - 11:51
  • Güncelleme : 19.02.2021 - 12:01
  Giresun’da yeni koronavirüs tedbirleri alındı

  Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında toplanan Giresun İli Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka sayılarına göre 8-14 Şubat tarihleri arasında Giresun’un vaka sayılarının en yüksek seyrettiği 4. il olması nedeniyle yeni tedbirler almaya karar verdi.

  EV ZİYARETLERİNE İZİN YOK

  Alınan yeni tedbirler kapsamında, il genelinde tüm köy ve mahallelerde düğün, nişan, kına, mevlit ve taziye gibi toplu etkinliklerin kontrol altına alınmasına karar verildi. Ev içi bulaşın önüne geçilmesi amacıyla ziyaret ve gün gibi faaliyetlere izin verilmemesine karar verildi.

  Giresun’da yeni koronavirüs tedbirleri alındı #1

  ESNEKLİK GÖSTERİLMEYECEK

  İl genelinde denetim ekipleri tarafından yapılan denetimlerin artırılmasına ve gerekli durumlarda cezai işlemlerin esneklik gösterilmeden uygulanmasına karar verildi.

  CENAZE ANONSLARINA ARA

  Cenaze törenlerinin belirlenen kurallara uygun yapılması ve belediyeler tarafından yapılan cenaze anonslarına ikinci bir karara kadar ara verilmesi, pandemi konusunda bilinçlendirme anonsları yapılması kararlaştırıldı.

  Giresun’da yeni koronavirüs tedbirleri alındı #2

  KÖYLERE VE YAYLALARA ÇIKIŞA İZİN YOK

  Mevsim koşulları gereği kar yağışı olduğu için tarımsal faaliyetlerin bulunmadığı gerekçesiyle çiftçi kayıt belgesi olan vatandaşların hayvancılık yapanları hariç çiftçilik faaliyeti için köy ve yaylalara çıkmalarına izin verilmemesi kararı alındı.

  SUİSTİMAL EDENE CEZA

  Belediyeler tarafından reklam panolarına ev içi bulaşın engellenmesi için afişler asılmasına, kolluk kuvvetlerimizce özellikle kısıtlama saatlerinde kontrol noktalarında daha sıkı tedbirler alınarak muafiyete neden olan durum kapsamında ikametlerinden çıkan vatandaşlarımızın muafiyet nedenine dair zaman ve güzergâh ile sınırlı kalıp kalmadıkları kontrol edilerek muafiyet durumunu suiistimal edenlere gerekli cezai müeyyide uygulanmasına karar verildi.

  GAZİ CADDESİ'NDE HES KODU

  Ayrıca yapılan açıklamada, apartman yöneticileri vasıtasıyla apartman, site gibi yerlerin ortak kullanım alanlarının toplu bir şekilde kullanılmasının engellenmesine yönelik alınan kararın yanı sıra, Gazi Caddesi kuzey ve güney giriş noktalarına bariyerle kontrol noktası konulmasına ve HES kodu sorgulaması yapılmasına karar verildiği belirtildi.


  Görüş Bildir