Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.6858
-0.01%
Dolar
18.6494
0.06%
Altın
1.073
0.13%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.127
1.88%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Elazığ'da tecavüz zanlısının akrabaları köyü bastı

  Elazığ Karakoçan'da bir köyde 18 yaşındaki kıza tecavüz eden A.M.'nin akrabaları, mağdurun ailesi şikayeti geri çekmeyince köyü bastı.
  • 25.06.2016 - 15:55
  Elazığ'da tecavüz zanlısının akrabaları köyü bastı

  Elazığ da tecavüz zanlısının akrabaları köyü bastı #1

  Karakoçan’ın köyünde mide bulandıran bir olay yaşandı. İki ay önce kızının rahatsızlanmasıyla hastaneye giden aile, 18 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli kızlarının hamile olduğunu öğrenince adete şok geçirdi. Olayın ortaya çıkmasının ardından aile karakola başvurarak şikayetçi oldu.

  TECAVÜZCÜ EVLİ 2 ÇOCUK BABASI

  Engelli kız, evli ve bir çocuk babası A.M.'nin kendisine tecavüz ettiğini ancak korktuğu ve tehdit edildiği için şimdiye kadar kimseye söyleyemediğini belirtti.Olayla ilgili operasyon başlatan jandarma ekipleri kısa sürede tecavüzcüyü yakaladı. DNA testi yapılan ve suçunu itiraf eden A.M. tutuklanarak cezaevine kondu. Ancak olaylar bununla sona ermedi.

  KIZI SÜREKLİ TEHDİT ETMİŞ

  Mide bulandıran olayla ilgili açıklama yapan köy sakinlerinden biri, A.M.'nin yaklaşık 10 ay önce köyde zihinsel ve bedensel engelli 18 yaşındaki kıza tecavüz ettiğini, ancak kıza ‘seni bıçaklarım’ şeklinde tehdit ettiği gerekçesiyle kızın korkudan gerçeği açıklayamadığını söyledi. Olay karşısında adeta yıkılan aile ise kızlarının son dönemdeki davranışlarında gariplikler olduğunu, hatta kızlarının köyde kendisine tecavüz eden şahsı görünce bir keresinde bayıldığını ifade etti.

  AKRABALARI ARABULUCULUK YAPMADIĞI İÇİN KÖYLÜYÜ DARP ETTİ

  Tecavüzcünün tutuklanması sonrası akrabaları kızın ailesiyle irtibata geçip şikayetini geri çekmesini istedi. Ancak her seferinde ret cevabı veren aile, tecavüzcünün ve akrabalarının bu köyden göçmesini talep etti. Bunun üzerine köyün önde gelen ailelerinden biriyle irtibata geçen tecavüzcünün akrabaları arabuluculuk yapmalarını istemiş ancak ‘biz tecavüzcü için arabuluculuk yapamayız’ cevabını almış. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde 20-25 kişiyle köyü basan yakınları arabuluculuk yapmadığı için köy meydanında köylülere saldırdı. Saldırıda 2’si ağır yaklaşık 15 kişi yaralanırken, tecavüzcünün akrabalarının kadın ve çocuk ayırmadan herkesi darp ettiği belirtildi.


  Görüş Bildir