Güzellik kraliçesi seçildi, sosyal medya karıştı! Tam 94 kilo…
ensonhaber.com

National American Miss kapsamında Amerika’nın Alabama eyaletinde düzenlenen Miss Alabama yarışmasının sonucunda seçilen kraliçesi şaşkınlık yaratmayı başardı.

Jurinin seçiminin ardından izleyiciler tarafından “sağlıksız bir utanç kaynağı” olarak nitelendirilen Sara Milliken, bedeni sebebiyle birçok küçük düşürücü yorumun odağı haline geldi.

Bugüne dek olan mankenlik algısının dışından olan beden ölçüleri nedeniyle bir kesim tarafından kraliçeliği eleştirilen Milliken tüm eleştirilere rağmen pozitifliği ve beden kabulünü savunuyor.

Güzelliği kilosunun gölgesinde kalmadı…

Mankenlere kıyasla alışmışın dışında olan beden ölçüleri nedeniyle kabul görmeyen Milliken tam 94 kilo ile kraliçe tacının sahibi oldu. Beden pozitifliğini ve öz kabulünü savunun Milliken her ne kadar kötü yorumların odağı haline gelmiş olsa da destekçileri de bir o kadar bulunuyor.

organizatörleri ise alışılmışın dışında olan bu zaferin ardından yaptıkları açıklamada, çeşitli görünümleri pozitif bir şekilde öne çıkararak, "Diş telleri, gözlükler, cilt problemleri, farklı boylar, kilolar ve görünümler, sizi özel ve benzersiz yapan unsurlardır ve biz bunu kutlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.