Lavabonun içine o ikiliyi koyun, hem kötü kokuları hem de böcekleri anında def edin…
ensonhaber.com

Evlerde en çok vakit geçiren noktaların başında gelen mutfaklarda, çeşitli kalıntıların olduğu bulaşıkları akıttığımız yer lavabolardır. Tam da bu sebepten dolayı lavabolardan zaman zaman kötü kokular gelmeye başlar.

Çeşitli sebeplerin neden olduğu bu durumun başlıca sebepleri arasında ise yiyecek artıklarının giderlerde birikmesi, yağların borularda donamsı ve tesisat sorunları en belirgin olanlarıdır.

Bu tür sebeplerden lavabonuzdan yükselen ağır ve rahatsız edici olan kokuyu yok etmek için çeşitli yöntemlere başvurabilirsiniz. İster kimyasal çözümler ister doğal yöntemler bu sorunu gidermede etkili sonuçlar verebilir.

O iki malzemeyi lavaboya koyun…

Kimyasal çözümleri rafa kaldırarak hemen her evde bulunan o iki malzeme ile lavabodan gelen kötü kokuyu anında def edebileceksiniz. Lavabodan gelen kötü kokuyu bertaraf etmeniz için ihtiyacınız olan malzemeler ise limon ve tarçın.

Kokuları baskın olan bu iki malzemeyi lavabonuza koyduğunuzda kötü kokudan eser kalmayacak. Aynı zamanda bu mucize ikili sadece kötü kokuyu def etmekle kalmıyor aynı zamanda lavabodan gelen böceklerinde kökünü kurutuyor.

Bu yöntemi uygulamak için, lavabonun deliğine kestiğiniz bir dilim limonu koyun ve üzerine 1 tatlı kaşığı tarçını yerleştirin. Ardından az miktardaki sıcak suyu limon ve tarçının üzerine dökerek lavaboyu 1 gece bu şekilde bekletin. Sabah kalktığınızda lavabonuzun mis gibi koktuğunu görecek ve bu yöntemden bir daha vazgeçemeyeceksiniz.