Euro
11.0314
-0.32%
Dolar
9.4856
-0.53%
Altın
544.68
-0.96%
Borsa
1.514
0.35%
Bitcoin
574.200
-2.96%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  ABD'nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti

  ABD'nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti

  ABD'nin kuzeydoğusunda etkili olan kar fırtınası nedeniyle 5 eyalette acil durum ilan edilmesinin ardından meteorologlar "Abarttık" diyerek halktan özür diledi.
  • 27.01.2015 - 13:28

  ABD'nin kuzeydoğusundaki yedi eyalette etkili olan kar fırtınası nedeniyle New York, New Jersey, Connecticut, Rhode Island ve Massachusetts eyaletlerinde acil durum ilan edildi.

  METEOROLOGLAR ÖZÜR DİLEDİ

  Özellikle New York ve Philadelphia'yı etkileyen kar yağışı sonrası ABD'li meteoroloji uzmanlarından açıklama geldi. ABD Ulusal Hava Dairesi'nden Gary Szatkowski, kötü hava koşullarını abartarak, günlük hayatı felç ettiklerini kabul etti ve halktan özür diledi.

  "ABARTTIK"

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yapan Ulusal Hava Dairesi Meteoroloji uzmanı Gary Szatkowski, "Havayla ilgili kritik kararları verenler ve bu kararı uygulayan kamu görevlileri adına çok özür diliyoruz. Abarttık, ABD'de hayatı felç ettik." dedi.

  ABD'nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti

  ABD nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti #1

  DOĞU KIYISINDA HAYAT FELÇ OLDU

  Başta bu eyaletler olmak üzere birçok yerde hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşımı kesintiye uğradı. Birçok bölgede sefer sayıları azaltıldı, bazı yerlerde ise belli saatlerden sonra seferler tamamen durdu.

  ABD nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti #2

  Pazartesi günü işyerleri de öğleden sonra erken kapandı. Philadelphia'dan Boston şehrine kadar olan bölgede, pazartesi günü milyonlarca kişi evlerine erken dönerken zorluk yaşadı.

  Bazı yerlerde rüzgarın saatteki hızı 100 kilometreyi bulurken, birçok yerleşim yerinde elektrik kesintisi olabileceği uyarısı yapıldı.

  KAR 40 CM'Yİ GEÇECEK

  Meteoroloji yetkililerinin açıklamasında New York'ta kar kalınlığının 40 ila 60 santimetre arasında olacağı, Long Island ve Connecticut'ın bazı yerlerindeki 90 santimetreyi bulacağı aktarıldı.

  UÇAK SEFERLERİ VE OKULLAR TATİL EDİLDİ

  Fırtınanın etkili olduğu eyaletlerde birçok kentte okullar pazartesi ve salı günü tatil edildi.

  Pazartesi ve salı günü iptal edilen uçak seferlerinin sayısı 7 bin 700'ü geçti. Boston'daki Logan Havaalanı ile Providence'daki T.F. Green Havaalanı kar nedeniyle kapandı. Türk Hava Yolları'nın 27 Ocak'taki İstanbul-New York seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiği bildirildi.

  ABD nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti #3

  MARKETLERDE RAFLAR BOMBOŞ

  Marketlerde ve giyim mağazalarında raflar neredeyse boşalırken, Amerikalılar en çok eldiven, çorap, tuvalet kağıdı, su ve ekmek aldı.

  ABD nin kuzeydoğusunda kar fırtınası hayatı felç etti #4

  Ülkenin kuzeydoğusunda birçok şehirde yetkililerin halka, seyahat yasağına uyulması ve  çok acil olmadıkça dışarı çıkmamalarına ilişkin uyarıları devam ediyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir