Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
137.980
3.51%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C
  Almanya'da terör bariyerlerine hediye paketi kamuflajı

  Almanya'da terör bariyerlerine hediye paketi kamuflajı

  Almanya'nın Bochum kentinde teröre karşı muhtelif yerlere yerleştirilen terör bariyerleri hediye paketiyle kamufle edildi.
  • Haber Merkezi
  • 26.11.2017 - 10:23

  25 Aralık'ta kutlanan Noel'e bir ay kala açılan ve  Noel arifesi olan 24 Aralık tarihine kadar açık kalan Noel pazarları Almanya'da açılmaya başladı. Büyük terör önlemleri ile açılan pazarların önü terör önleyici bariyerlerle kaplandı, ancak bir farkla.

  Almanya da terör bariyerlerine hediye paketi kamuflajı #1

  BARİYERLERE HEDİYE PAKETİ KAMUFLESİ

  Çalıntı bir tır ile geçtiğimiz yıl Berlin’de bir Noel pazarına sürülmesi sonucunda 12 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından bu sene bütün pazarlardaki sıkı güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

  Özellikle Bochum'da kent merkezinde bulunan kalabalık alanlar, dev bariyerler ile örüldü. İlk etapta bariyerleri aleni olarak orta yerlere yerleştiren yetkililer, bariyerlerin dikkat çekmemesi ve terör habercisi olan bu önlemin turistleri, çevre halkını korkutmaması için hediye paketleri ile kamufle ettiler.

  Almanya'da terör bariyerlerine hediye paketi kamuflajı VİDEO

  ALMANYA'DA TERÖR ÖNLEMLERİ

  Bavyera'da yer alan Augsburg kentindeki Noel pazarında ise daha farklı bir önlem alındı. Pazardaki tezgah sahiplerine ait ve Noel konseptine uygun süslenmiş kamyonlar, yolların girişlerine park ettirilip bariyer olarak kullanıldı.

  Almanya da terör bariyerlerine hediye paketi kamuflajı #2

  Yetkililer ayrıca geçen seneye kıyasla daha fazla üniformalı ve sivil giyimli polisin bu pazarlarda görev alacağını söylediler.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir