Euro
10.3719
0.52%
Dolar
8.8723
0.62%
Altın
495.62
-0.12%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
371.975
-2.62%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Atina'da sokaklar karıştı

  Makedonya ile isim sorununun çözümüne yönelik varılan Prespa Anlaşması'nı protesto etmek amacıyla, Yunanistan'ın başkenti Atina'da binlerce kişi bir araya geldi. Tansiyon düşmedi, arbede çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 20.01.2019 - 18:36
  Atina'da sokaklar karıştı

  Atina'nın merkezindeki Sintagma Meydanı'nda Makedonya'yla varılan Prespa Anlaşması'nı protesto eden göstericiler, Parlamento binası önünde toplandı.

  Atina da sokaklar karıştı #1

  Miting gerçekleştiren eylemcilere polis geniş güvenlik önlemleri aldı, merkez trafiğe kapatıldı.

  Atina da sokaklar karıştı #2

  BAŞKENT'TE TAŞLI SOPALI MAKEDONYA KAVGASI

  Yüzlerce otobüs, Yunanistan'ın dört bir yanından miting katılımcılarını başkente getirdi. Sokaklardaki güvenliği sağlamak amacıyla 2 bin polis şimdiden görev başına geçerken, eylemcilerle polisler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

  Atina da sokaklar karıştı #3

  Atina'da, on binlerce kişinin Makedonya ile imzalanan "isim sorununa" yönelik anlaşmayı protesto amacıyla düzenledikleri gösteride, polis ile protestocular arasında arbede yaşandı.

  Atina da sokaklar karıştı #4

  DİN ADAMLARI, ÖĞRENCİLER VE SİVİLLER AYAKLANDI

  Mitinge ABD, Kanada ve diğer ülkelerden Makedon örgütlerinin temsilcileri ayrıca çok sayıda din adamı da katıldı.

  Atina da sokaklar karıştı #5

  Organizatörler bugünkü mitinge gelenlerin sayısının en az geçen şubatta yapılan mitingin topladığı sayıya, yani resmi verilere göre 135 bin kişiye ulaştığını belirtti.

  Atina da sokaklar karıştı #6

  Polisin müdahalesi sırasında kısa süreli panik yaşanırken gazdan etkilenen göstericilerin bir kısmı civardaki ara sokaklara dağıldı. Özellikle Meclis binası önünde yoğunlaşan olaylar saatlerce sürdü. Yunan polisinden alınan bilgiye göre, en az 10 polis memuru çıkan olaylarda hafif şekilde yaralandı.

  Yaklaşık 3 saat devam eden olaylarda, yaralanan veya gazdan etkilenen çok sayıda göstericiye acil yardım ekipleri tarafından müdahalede bulunulduğu bildirildi.

  Öte yandan, bir grup gösterici tarafından darbedilen bir foto muhabiri başından yaralandı. Fotoğraf makinesi ve ekipmanları çalınan foto muhabiri, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir