Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.244
3.63%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Maduro: Rusya ile iş birliğimiz derinleşecek

  Maduro: Rusya ile iş birliğimiz derinleşecek

  Venezuela'da yaşanan yönetim krizi devam ederken, ülkenin yasal Devlet Başkanı Nicolas Maduro'dan bir açıklama daha geldi.
  • İHA
  • 26.01.2019 - 03:58

  Basın toplantısı düzenleyen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, hem Rusya’ya hem de ABD’ye yönelik açıklamalarda bulundu. ABD ile diplomatik ilişkileri kesmiş olmalarına karşın diğer ilişkilerin devam edeceğini belirten Maduro, Rusya ile de derin ittifakı sürdüreceklerini belirtti.

  Rusya ile olan ilişkilerin derinleştirilmesi konusunda detay veren Maduro, “Devlet Başkanı Putin, Venezuela’ya olan kapsamlı desteği onayladı." dedi.

  Rusya’dan buğday sevkiyatının yanı sıra Moskova ile yapmayı planladıkları telekomünikasyon, petrol ile doğalgaz yatırımlarına ilişkin anlaşmalardan bahsetti ve iki ülke arasındaki askeri konulardaki bağlantılara vurgu yaptı.

  Maduro: Rusya ile iş birliğimiz derinleşecek #1

  "RUSYA İLE ASKERİ İŞ BİRLİĞİNİ DERİNLEŞTİRECEĞİZ"

  Maduro, “Rusya ile yıllar önce sahip olduğumuz askeri iş birliğine derinlemesine devam edeceğiz. Büyük bir güç olarak (Rusya’nın) tüm desteğine sahibiz. Çabalarımız ve komutanımız Chavez’in mirası sayesinde şükrediyoruz.” dedi.

  Maduro: Rusya ile iş birliğimiz derinleşecek #2

  "ABD HAM PETROL ALMAZSA DİĞER PAZARLARA YÖNELECEĞİZ"

  Maduro, Venezuela’daki tüm ABD diplomatik personelinin ülkesinden ayrılmasında ısrar etmesine rağmen, ABD’ye petrol satmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Maduro, “ABD’den talebimiz bizden petrol almaya devam etmeleri. Venezuela’daki ABD yatırımlarıyla üretimde büyüyeceğiz.” dedi. Maduro, ABD’nin ülkesinden daha fazla ham petrol almaya devam etmemesi haline, diğer pazarlara açılacağını söyledi.

  Venezuela'da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı VİDEO

  Maduro: Rusya ile iş birliğimiz derinleşecek #3

  "GUAİDO, ABD HÜKÜMETİNİN BİR AJANI"

  Maduro, kendisini başkan ilan eden Juan Guaido ile diyalog kurmaya istekli olduğunu söyledi. Ancak Guaido’yu kendisini devirmek için aracı olmakla da suçladı. Maduro, “Kendisini tanıyorum, Venezuela’daki gringoların ajanı. Bir ajan olarak eğitildi ve siyasete sokuldu. ABD hükümetinin bir ajanı, bunu biliyorum. Onların emirlerini yerine getirecek.” diye konuştu.

  Maduro: Rusya ile iş birliğimiz derinleşecek #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir