Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.063
0.42%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Trump'ın Merkel'in elini sıkmaması ABD medyasında

  Donald Trump'ın Merkel'in elini sıkmaması, Amerikan kamuoyu ve medyasında günün en çok tartışılan konularından biri oldu.
  • AA
  • 18.03.2017 - 08:34
  Trump'ın Merkel'in elini sıkmaması ABD medyasında

  Almanya Başbakanı Angela Merkel 'i Beyaz Saray'da ilk kez ağırlayan Trump'ın, Oval Ofis'teki görüşmede Almanya Başbakanı'nın elini sıkmaması ikili buluşmaya damgasını vurdu.

  EL SIKIŞMAK İSTER MİSİNİZ

  Muhabirlerin, iki liderin tokalaşmasını istemesi üzerine Merkel'in Trump'a dönerek, "El sıkışmak ister misiniz?" şeklindeki sorusuna Trump'ın herhangi bir tepki vermemesi, kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasına girdi.

  Trump ın Merkel in elini sıkmaması ABD medyasında #1

  BİLİNÇLİ OLARAK YAPTI

  Bazı kişiler Trump'ın, Merkel'in sözlerini duymamış olabileceği yorumunu yaptı. Alman Başbakan'ın sesini duymasına rağmen Trump'ın bilinçli olarak duymamazlıktan geldiği yorumu da ağır bastı. Sorusuna yanıt alamayan Merkel'in Trump'a şaşkın bakışı da dikkatlerden kaçmadı.

  Görüşmede Trump'ın Merkel'e doğru değil de muhabirlere doğru dönerek konuşması ikili arasındaki görüşmenin beklentilerin altında geçtiği yorumlarına yol açtı.

  Amerikan medyasında yoğun biçimde yer verilen olayın videosu sosyal medyada da "handshake" etiketiyle kısa süre içinde binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

  Donald Trump, seçim kampanyası döneminde "ülkeye çok sayıda göçmeni kabul etmekle yanlış yaptığı" şeklindeki sözleriyle Merkel'i eleştirmiş, Alman basınında Trump'ın sözleri tartışma yaratmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir