Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
354.430
0.74%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  USA TODAY gazetesinden Trump'a ağır eleştiri

  Amerika'da yayın yapan USA Today gazetesi, Donald Trump'ın, "ABD Başkanlığı için uygun biri olmadığını" açıkladı.
  • DHA
  • 30.09.2016 - 07:41
  USA TODAY gazetesinden Trump'a ağır eleştiri

  Yayın hayatına başladığından bu yana ABD başkanlık seçimlerinde taraf tutmayan USA Today gazetesi, 34 yıllık geleneğini yıktı. USA Today Yayın Kurulu, ABD'de 8 Kasım'da yapılacak seçimlerde, Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'a karşı yarışan Cumhuriyetçi Parti adayı işadamı Donald Trump'ın, '"BD Başkanlığı için uygun biri olmadığını" açıkladı.

  YAYIN HAYATIMIZ BOYUNCA TARAF TUTMADIK

  ABD'de yayınlanan gazetenin Yayın Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Yayın hayatımız boyunca başkanlık seçimlerinde taraf tutmadık. Bunun yerine, önemli konular hakkındaki görüşlerimizi okurlarla paylaştık. Ancak bu yılki başkanlık seçimlerinde, sorun aralarında önemli ideolojik farklılıklar bulunan iki parti adayı ile ilgili değil. Bu seçimlerde, adaylardan bir, Cumhuriyetçi Partili aday Donald Trump'ın ABD Başkanlığı için uygun kişi olmadığına Yayın Kurulu olarak oybirliğiyle karar verdik'"dedi.

  TRUMP OTORİTER LİDERLERE KARŞI HAYRANLIK BESLİYOR

  Yaklaşık 15 ay önce ABD Başkanlığı için adaylığını açıkladığı zamandan, iki gün önce rakibi Hillary Clinton ile yaptığı 'Başkanlık Tartışması'na kadar geçen süre içinde Trump'ın ABD'nin gerek duyduğu başkanlık için mizacı, bilgisi, dürüstlüğü olmadığını defalarca sergilediğini savunan USA Today Yayın Kurulu'nun açıklamasında "Trump, kayıtsız kalma yada cehalet yüzünden 2. Dünya Savaşı'nın sonundan bu yana, tüm başkanlar tarafından tapılan temel taahhütlere ihanet etti. Bu taahhütler, NATO müttefiki ülkelere koşulsuz destek, Rusya'nın saldırgan tavrına kararlıca karşı durmak ve ABD'nin borçlarını iyileştirme gibi konularda mutlak kesinlik içermektedir. Ancak Trump, otoriter liderlere karşı hayranlığı ve anayasal korumalara karşı aldırışsızlığını bir çok kez dile getirdi" görüşlerine yer verildi.

  TRUMP MÜSLÜMANLARA KARŞI ÖN YARGILI

  USA Today Yayın Kurulu, Trump'ın tutarsız, dış politika konusunda bilgisiz, saldırgan ve uyumsuz, göçmelere ve Müslümanlara karşı ön yargılı, iş hayatının karanlıklarla dolu olduğunu dile getirdi.

  USA TODAY'IN AÇIKLAMASI KAMUOYUNDA GÜNDE GENİŞ YANKI UYANDIRDI

  Yayınlanmaya başladığı ilk günden sonra, 34 yıl boyunca hiçbir başkanlık seçiminde Demokrat Parti yada Cumhuriyetçi Parti adaylarına karşı eşit mesafede bulunan USA Today'in açıklaması ABD kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.


  Görüş Bildir