Petrol
113.94
2.14%
Euro
16.24
0.79%
Dolar
15.55
0.46%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
470.902
-2.77%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Sınavsız ikinci üniversite için kayıtlar başlıyor

  Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ), yükseköğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden mezun olan ya da okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversiteye kayıtlar 11 Eylül’de başlıyor.
  • DHA
  • 07.09.2018 - 16:04
  Sınavsız ikinci üniversite için kayıtlar başlıyor

  Anadolu Üniversitesi (AÜ ) Açıköğretim Fakültesi Mevlana Şubesi Müdürü Orhan Kaya, bir örgün programda kayıtlı veya herhangi bir önlisans ya da lisans programından mezun olanların sınavsız ikinci üniversitekapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiğini söyledi.

  ÖĞRENCİLERE İKİNCİ ÜNİVERSİTE ŞANSI

  Orhan Kaya, "Çok isteyerek kayıt yaptırdığı örgün bir programda okuyan, aslında bir mesleği olan ama çalıştığı alanı değiştirmek isteyen, hobisi ya da ilgi duyduğu alan doğrultusunda akademik bilgi edinmek isteyenler ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine yöneliyor. Milletvekili, avukat, mühendis, doktor, öğretmen, asker, akademisyen, ev hanımı, üniversite öğrencisi, emekli gibi çok farklı profiller açıköğretim öğrencisi oluyor" dedi.

  Sınavsız ikinci üniversite için kayıtlar başlıyor #1

  SON KAYIT 21 EYLÜL

  Orhan Kaya, "Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemindeki ön lisans/lisans programlarından birine, herhangi bir yükseköğretim kurumunun önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler ise açıköğretim sistemindeki önlisans programlarından birine kayıt yaptırabiliyor. Kayıtlar 11 Eylül’de başlayacak, 21 Eylül’de sona erecek" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir