İHA

Türkiye'nin turizmde zirve yolculuğu devam ediyor.

Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çalışmaları sürüyor.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Hindistan’dan Türkiye’ye turizmi artırmak için pek çok farklı iş birliğini hayata geçirmeye devam ediyor.

Hindistan'dan Türkiye'ye turizmci çıkarması

Outbound Tur Acentalar Birliği (OTOAI) üyelerinden oluşan 32 seyahat acentesi, ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın davetiyle Türkiye’yi ziyaret etti.

Antalya, Denizli, İzmir ve İstanbul’u gezen Hint acenteler, Türkiye’deki turizm paydaşlarıyla da yeni iş birliklerini konuştu.

1.4 milyar nüfuslu ülke

Global turizm pazarında önemli bir oyuncu konumunda olan Hindistan 1.4 milyardan fazla nüfusuyla dikkatleri üstüne çekiyor.

2023 yılında 274 bin 159 Hint turisti ağırlayan Türkiye de Hindistan’ı öncelikli büyüme potansiyeli olan pazarlardan biri olarak görüyor.

Tatil lokasyonlarını gezdiler

Bu kapsamda TGA, Hindistan’dan gelen ziyaretçi sayısını artırmak için Hindistan Outbound Tur Acentaları Birliği (OTOAI) ile 32 Hintli seyahat acentesine Türkiye’deki turizm destinasyonlarını gezdirdi.

Birçok bölgeyi deneyimlediler

Türkiye gezilerine Antalya’dan başlayan acenteler, geleneksel Hint düğünleri için uygun olan otelleri ziyaret ederek, Side Antik Kenti’nden Kaleiçi’ne Antalya’nın pek çok önemli kültür zenginliğini deneyimledi.

Denizli’de Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret eden Hint acenteler daha sonra Efes Antik Kenti’ni ve Efes Deneyim Müzesini ziyaret etti ve devamında İzmir’in kültür ve turizm rotalarını keşfetti.

Türk paydaşlarla toplantılar

Gezilerinin son ayağında İstanbul’a gelen acenteler, Türkiye’deki otel ve acente gibi turizm paydaşlarıyla birebir toplantılar yaptılar.

TGA ayrıca, ünlü Hint film yıldızları, basın mensupları, sosyal medya fenomenlerini de sıklıkla ağırlayarak, Hint pazarının en önemli turizm fuarında yer alıyor.

Hindistan’ın farklı şehirlerinde turizm paydaşlarına yönelik tanıtım etkinlikleri organize ediyor, reklam ve sosyal medya iş birliklerine de devam ediyor.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)