Euro
10.0198
0.4%
Dolar
8.4424
0.45%
Altın
493.98
1.01%
Borsa
1.417
0.56%
Bitcoin
324.000
1.59%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C
  Üç ülke Türkiye'ye karşı petrol ittifakı kurdu

  Üç ülke Türkiye'ye karşı petrol ittifakı kurdu

  Kıbrıs Rum Kesimi, Mısır ve Yunanistan doğalgazdan sonra Doğu Akdeniz petrolü konusunda da Türkiye’ye karşı ittifak oluşturdu.
  • 09.11.2014 - 07:21

  Üç ülke Türkiye ye karşı petrol ittifakı kurdu #1

  Mısır'da darbeyle yönetime gelen Cunta hükümeti Başkanı Abdulfettah el-Sisi, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Kahire'de görüştü.

  Ekonomisi çöken ve Avrupa'ya el açan Yunanistan ile darbecilerin yönettiği Mısır, Kıbrıs Rum Kesimi'nin Akdeniz'deki petrol hayaline ortak olup, Türkiye'ye karşı harekete geçti.

  Mısır'da darbeyle yönetime gelen Cunta hükümeti Başkanı Abdulfettah el-Sisi'nin, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Kahire'de görüştüğü ifade edildi. Görüşme sonrası konuşan Sisi, Türkiye'yi kınadıklarını belirtti.

  MISIR DA PETROL HAYALİNE ORTAK OLDU

  Sisi, Türkiye karşıtı yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Kıbrıs açıklarındaki 'faaliyetlerini' kınadığını söyledi. Türkiye'ye karşı kirli ittifakın yapıldığı görüşmede, Yunanistan ve Mısır'ın, Rum Kesimi'nin Akdeniz'deki petrol hayaline ortak olması dikkat çekti.

  Geçtiğimiz yıl bir günde binlerce darbe karşıtına ölüm emri veren Sisi, yıllardır krizle boğuşan Yunanistan ve Kıbrıs'ta barış müzakerelerine gölge düşüren Rum kesimi ile yaptığı ortak açıklamada 'Ortadoğu'da güven ve istikrarı sağlamak bize düşüyor' şeklinde konuştu.

  Üç ülke Türkiye ye karşı petrol ittifakı kurdu #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir