Zeytin hasadının başlaması Edremit Körfezi'ni hareketlendirdi

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Edremit Körfezi bölgesinde zeytin hasadı başlarken, hasat on binlerce insana ekmek kapısı oldu.

Her sabah minibüslerle Burhaniye, Edremit, Havran, Gömeç ve Ayvalık ilçelerine gelen vatandaşlar, zeytinlerin yağa dönüştürülmesinde katkı sağlıyor.

Yaklaşık 3-4 ay sürecek zeytin hasadı, on binlerce insana ekmek kapısı oldu.

“HER SENE ZEYTİNE GELİYORUZ”

Merkez Kalaycılar köyünden geldiğini anlatan Mehmet Ercan, “Biz her sene zeytine geliyoruz. Bu yıl da başladık. Zeytin bize ekmek kapısı oldu. Kadınlı erkekli çalışarak evimize ekmek götürüyoruz.” dedi.

"ZEYTİN BİZE EKMEK KAPISI"

Rukiye Özgül de "Biz yıllardır bu işi yapıyoruz. Zeytin bize ekmek kapısı oldu." dedi.

Zeytin hasadının başlaması Edremit Körfezi'ni hareketlendirdi ViDEO

Balıkesir'de zeytin hasadı başladı

"DÜNYANIN EN KALİTELİ ZEYTİNYAĞLARI BURADA"

Burhaniye Tariş Müdürü Emrah Öztürk ise “Bölgemizde zeytin hasadı başladı. Hasat için çevre il ve ilçelerden insanlar geliyor. Bu iş o insanlara da ekmek kapısı oluyor. Üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum. Dünyanın en kaliteli zeytinyağları burada üretiliyor.” şeklinde konuştu.

Balıkesir'de zeytin hasadı başladı

"ZEYTİNLERİMİZİ EN KISA ZAMANDA YAĞA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Zeytin üreticisi Yılmaz Özcan ise, “Zeytin hasadı emekçi arkadaşlarımızla başladı. Zeytinyağında markalaşarak kazancımızı artırmak istiyoruz. Zeytinlerimizi en kısa zamanda yağa dönüştürmek için çalışıyoruz. Bereketli bir sezon diliyorum.” dedi.

Balıkesir'de zeytin hasadı başladı

Balıkesir'de zeytin hasadı başladı

Balıkesir'de zeytin hasadı başladı