Euro
10.1201
0.81%
Dolar
8.2902
0.22%
Altın
489.09
0.12%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
467.725
-3.16%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Dev projeler gayrimenkul fiyatlarını artırdı

  Dev projeler gayrimenkul fiyatlarını artırdı

  Körfez Geçiş Projesi ve Çanakkale Boğazı Köprü Geçiş Projesi, Çanakkale ve Yalova'da gayrimenkul fiyatlarını uçurdu.
  • 29.05.2016 - 17:04

  Dev projeler gayrimenkul fiyatlarını artırdı #1

  Konut fiyatlarının en çok arttığı iller Yalova ve Çanakkale oldu. Uzmanlara göre Körfez Geçiş Projesi ve Çanakkale Boğazı Köprü Geçiş Projesi bu illere yakın gayrimenkul fiyatlarını yükseltti.

  Son araştırmalara göre bir yılda konut satış fiyatları en çok yükselen il yüzde 32,64 ile Yalova birinci, yüzde 31,12 ile Çanakkale ikinci şehir oldu.

  KÖRFEZ PROJESİ

  TSKB Gayrimenkul Değerleme Yöneticisi Çağdaş Coşkun, İstanbul'un metrekare ve adet başına değer olarak Türkiye ortalamasının en üstünde yer almasına rağmen konut fiyatlarının kısa sürede en çok artan il olarak Yalova'nın dikkat çektiğini vurguladı.

  Yalova'daki bu artışı Körfez Geçişi Projesi'ne bağlayan Çağdaş Coşkun, “Yalova özelinde bu durum sadece son aylara özel olmayıp Körfez Geçişi 2015'in ikinci çeyreğinden itibaren gelen bir yükseliş eğiliminin sonucudur” diye açıkladı.

  KISA SÜRELİ TAŞINMALAR KİRALARI KATLIYOR

  Araştırmalara göre kira fiyatları en çok artan il, yüzde 29 oranıyla Ordu ve yüzde 27 ile Çanakkale oldu. Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Çağdaş Coşkun, bu illerde kısa süreli taşınmaların kiraları artırdığını ifade etti.

  Dev projeler gayrimenkul fiyatlarını artırdı #2

  ÇANAKKALE BOĞAZI ETKİLİ

  Coşkun, Çanakkale'de konut fiyatlarının en çok yükselen ikinci şehir olmasında ise, hem İstanbul'a yakınlığın hem de Çanakkale Boğazı Köprü Geçiş Projesi'nin etkili olduğunu vurguladı.

  Coşkun, fiyatı en çok artan üçüncü şehir Antalya'nın ise, cazibe merkezi olmasından ve şehirde yapılan yeni proje sayısındaki artıştan dolayı pahalandığını dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir