Euro
15.2668
0.81%
Dolar
13.4533
0.57%
Altın
791.5400
0.20%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
520.096
-9.23%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  TOKİ'nin Beyşehir'deki konutları için başvurular başladı

  Konya Beyşehir’de hayata geçirilen 2. Etap TOKİ konutları için başvuru süreci 25 Haziran'da başladı.
  • 26.06.2015 - 12:44
  TOKİ'nin Beyşehir'deki konutları için başvurular başladı

  TOKİ nin Beyşehir deki konutları için başvurular başladı #1

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde, hayata geçirilecek 2. Etap Başbakanlık Toplu konut İdaresi (TOKİ) konutları için başvuru süreci 25 Haziran günü başladı.

  KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUNABİLİR

  Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun yaptığı açıklamada, TOKİ Başkanlığı tarafından Avşar Mahallesi'nde hayata geçirilmesi planlanan 251 konutluk 2. Etap TOKİ konutları için başvuruların 25 Haziran'dan itibaren başlayıp 30 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini bildirdi.

  456 LİRADAN BAŞLAYAN TAKSİT İMKANI

  Üç farklı tipte yapılması planlanan konutlar için Ziraat Bankası şubelerine alt gelir grubu için 4 bin, sosyal konutlar için 6 bin lira ödenerek resmi başvurunun yapılabileceğini ifade eden Başkan Özaltun, "Beyşehir'de ev hayalleri kuranlar 456 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanına kavuşacak. Beyşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek projeye gösterilen yoğun ilgi de bizleri sevindiriyor. Seçim döneminde hemşehrilerimize verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini arzu ediyoruz. İlçemize bağlı Huğlu ve Üzümlü mahallelerimizde yapılacak TOKİ konutlarının başvuru sürecinin bir an önce başlaması için de girişimlerimiz sürüyor. Beyşehir'e hayırlı uğurlu olsun” dedi.

  Konutların yapımına bu yıl içinde başlanacak Başkan Özaltun, yeterli başvurunun olması durumunda konutların bu yıl içerisinde yapımına başlanmasının planlandığını, toplu konut projeleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin ise Beyşehir Belediyesi İş Merkezi girişindeki AK Masa'ya başvurabileceklerini kaydetti.


  Görüş Bildir