Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En tuhaf haberler

ÖLÜME DAVETİYE: New York'ta yaşayan bir psikoloji öğrencisi genç kız boş odasını bir marangoza kiralar. Amacı onunla konuşup, adamın davranışlarını incelemektir. Ama iki hafta sonra marangoz genç kızı bir balta ile parçalar.

1/25

SIRTINDA TABUTLA ADRES ARADI: İzmir'in Çiğli ilçesinde meydana gelen intihar olayına gitmek isteyen cenaze aracının şoförü, elinde telefon sırtında tabut adres aradı. Olay yerinin yerleşim yerlerine uzak olması ve ıssız bir bölgede olması cenaze işleri ekiplerine de zor anlar yaşattı. Büyük bir tarlanın ortasında bulunan binaya ulaşmakta zorlanan cenaze işleri görevlisi, sırtında tabut, elinde telefonla adres aradı.

2/25

HAMİLE OLDUĞUNU ANLAMADAN 7 AY BASKETBOL OYNADI: 23 yaşında bir Brezilyalı kadın basketbolcu, hamile kaldığını anlamadan 7 ay boyunca takımıyla turnuvalara katıldı. Silvia Cristina Gustavo Rocha isimli genç sporcu, hamile olduğunu, 7 aylık prematüre bebeğini dünyaya getirmeden sadece 3 gün önce, karnında bir ağrı hissedince göründüğü doktordan öğrendi. Bebeğine Lous Ferdinand adını koyan genç anne, duygularını, ”Hamile kaldığımı hiç düşünmemiştim. Sadece biraz kilo aldığımı düşünüyordum” diye dile getirdi.

3/25

AKILALMAZ BİR OLAY: Jake Fen isimli Macar adam, eşini korkutmak için kendisini asmış pozu verdi…Eve gelen eş kocasını o halde görünce bayıldı.Kapıyı açık gören komşu kadın içeri girince iki cesetle karşılaştığını sanıp evi soydu. Topladıklarıyla çıkarken Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın öldü. Jake beraat etti.

4/25

YOK ARTIK!: Kulağından çıkanlar hayrete düşürdü! Kayseri'de 52 yaşındaki çiftçinin, sineğin larva bıraktığı iltihaplı kulağından 25 adet kurt çıkarıldı. ERÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Külahlı, Aydın'ın kulağından 25 adet kurt çıkardı.

5/25

KATOLİK RAHİP STRİPTİZCİ SEVGİLİSİ İÇİN HIRSIZ OLDU: İngiltere'de Katolik bir rahip barda striptizlik yapan evli sevgilisi için çalıştığı kiliseden tarihi değeri bulunan eşyaları çaldı. Çalınan eşyaların değeri 300 bin İngiliz Sterlini (yaklaşık 780 bin YTL) 30 yaşındaki stripzcinin rahibin yatağında çekilmiş çıplak fotoğrafları bulundu. Bunun üzerine evli kadın sevgilisi için, “O benim için bir amca gibi. Beni her zaman korur. Aramızda bir cinsellik asla olmadı, o sadece kaybolmuş bir ruh” dedi. Rahip sayesinde striptizci yabancı ülkelere tatile gitti, en kaliteli viskileri içti, en pahalı restoranlarda yemek yedi ve en ünlü moda tasarımcılarının kıyafetlerini giydi.

6/25

KORKUNÇ ÖLÜM!: Exxon'a ait bir petrol tankeri Kanada açıklarında battıktan sonra, iki tane deniz ayısı 80000 dolar harcanarak temizlenmiş ve büyük bir törenle denize bırakıldı. Tam 2 dakika sonra herkesin gözleri önünde bir mavi balina deniz ayılarını yedi

7/25

SONUNDA İSYAN ETTİ!: Evine 4'üncü kez hırsız girince…Konya'da evine 4 kez hırsız giren kişi, ikinci kat penceresine, ”Bu binada çalınacak eşya kalmamıştır. Lütfen polisi de meşgul etmeyin” yazılı pankart astı. Merkez Meram ilçesinde yaşayan Mehmet Peker, evine farklı tarihlerle 4 kez hırsız girdiğini söyledi.

8/25

YAĞMURDAN KAÇARKEN: Fransız ordusu, askerlerin mayın tarlalarında yürüyebilmelerini sağlayan patlamaya dayanıklı botlar icat etti.Fakat botlar o kadar ağır ve içinde yürünmesi o kadar zordu ki, askerler mayınlarla havaya uçmadan önce pusuya yatan düşman askerleri tarafından vuruluyorlardı.

9/25

İNTİKAMIN BÖYLESİ!: Polonyalı bayan diş hekimi 34 yaşındaki Anna Machkowiak, kendisini bir başkası için terk eden eski erkek arkadaşından aldığı intikam yüzünden 3 yıl hapis yatma tehlikesi ile karşı karşıya. Marek Olszewski, dişlerinden sıkıntı yaşayınca eski kız arkadaşı, diş hekimi Anna' nın muayenehanesine gider. Marek' i gören Anna, yardım edeceğini belirterek eski erkek arkadaşını koltuğa oturtur. Aşırı dozda uyuşturucu yaptığı Marek' in bütün dişlerini tek tek söküp, söktüğü yerleri bandajlayan Anna, 12 saat sonra bandajları sökmesini söylediği Marek' i evine gönderir. Marek ise bandajları söktüğünde gördüğü manzara karşısında şoka girer ve soluğu poliste alır.

10/25

BEŞ KOCALI VERMA!: Hindistan'ın kuzeyindeki Dehradun şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Rajo Verma'nın tam beş kocası var. Ve bu beş adam kardeş. Verma, ilk olarak görücü usulüyle 21 yaşındaki Guddu ile evlenmiş, ancak daha sonra damadın dört kardeşi de genç kadınla ilişki yaşamaya başlamış. Şimdi tek odalı bir evde birlikte yaşayan ailenin bir de oğlu var. Rajo Verma ‘'Çocuğun babasının kim olduğunu bilmiyorum, ancak bunun bir önemi de yok'' diyor.

11/25

PARMAK İZİNİ DEĞİL PARMAĞINI BIRAKTI: İngiltere'de hırsızlık yapan 20 yaşındaki bir genç olay mahalinde “parmağını” bıraktı. Motosikleti çalmaya çalışırken anlaşılmayan bir biçimde parmağını kopartan genç hemen hastaneye gitti. Polis suç duyurusu nedeniyle inceleme yaparken parmağı fark edip hastaneleri araştırmaya başladı. Bu sayede genç hırsız yakalandı. Kopan parmak da bir operasyonla ele dikildi fakat genç hırsız hapse girmekten kurtulamadı.

12/25

RÖNTGENCİLER!: İskoçya'da Shimmy Club ismindeki bir gece kulübü röntgenciliği yeni bir seviyeye taşımış gibi görünüyor... İskoç The Express Gazetesi'nin haberine göre, gece kulübünün kadınlar tuvaletinde bulunan aynaları çift taraflı olduğu ve arka taraftaki erkekler tuvaletinin aynasından kadınların izlenebildiği belirtildi... Askmen Türkiye'nin haberine göre, polislerde bulunan ve sorguda kullanılan çift taraflı ayna tipi cam olduğunu reddetmeyen kulüp haklarında konuşulması için böyle bir tasarım yaptıklarını açıkladı.

13/25

KESİP ATTI!: Tayvan'da gerçekleşen bu garip olay duyanların midesini kaldıracak cinsten. Olay anında sarhoş olduğu açıklanan adam, kız arkadaşıyla şiddetli bir kavga ederken sinirine hakim olamadı ve cinsel organını kesti. 46 yaşındaki ismi açıklanmayan adamın, bununla da kalmayıp kestiği organını tuvalete atarak sifonu çektiği belirtildi. Sinir krizi geçiren kız arkadaşı tarafından hastaneye yetiştirilen adam kan kaybından bilincini kaybetti. Doktorlar yaptığı açıklamada 'eğer tuvalete atmamış olsaydı muhtemelen organını yerine dikebilirdik' ifadelerini kullandı. Adamın girdiği komadan çıktığı açıklandı.

14/25

BU KADAR TESADÜF!: Amerikalı Barbara Soper ve eşi Chad, az rastlanan bir olay yaşadı... 3 çocuk sahibi genç çiftin bebeklerinin doğum tarihleri oldukça ilginç... İlk çocukları 08.08.08 tarihinde, ikinci çocukları 09.09.09 ve son olarak ailenin en küçük üyesi de 10.10.10 doğum tarihi ile dikkat çekiyorlar... İstatistik uzmanlarına göre böyle bir durumun gerçekleşme oranı 50 milyonda bir.

15/25

DURMAK YOK, YOLA DEVAM!: Çin'in güneyindeki Guangxi eyaletinde kaza yapan bir otobüs şoförü, kırılan ön camını naylonla kapatarak yolcularıyla birlikte yoluna böyle devam etti... Yolcu ve diğer araçların güvenliğini büyük tehlikeye atarak ilerleyen yataklı otobüs... Otobanda kilometrelerce ilerledikten sonra devriye ekibi tarafından fark edildi... Otobüs şoförü polis tarafından gözaltına alınırken, internette yayılan fotoğraflar binlerce yorum çekti.

16/25

MİLYARDER ÇÖPÇÜ!: Çin'in Wuhan şehrinde yaşayan çöpçü kadının hikayesini duyanlar şaşırıp kalıyor. Yu Youzhen isimli çöpçü kadın aslında bir milyarder. 53 yaşındaki Youzhen, emlakçılık sektöründe yıllarca çalışarak tam 228 milyon dolar biriktirdi. Ancak zenginlik onu mutlu etmeye yetmedi. İhmal ettiği çocuklarının kötü alışkanlıklar edindiği gören Youzhen, radikal bir karar aldı.Youzhen sahip olduğu herşeyi bir kenara bırakarak çöpçülük yapmaya başladı. Amacı çocuklarına parayla saadet olmayacağını göstermekti. Youzhen 1998 yılından beri sokaklarda temizlik yapıyor.

17/25

DAVUL DENGİ DENGİNE: Güney Afrika'da 8 yaşındaki Sanele Masilela, 61 yaşındaki ve 5 çocuk annesi Helen Shabangu ile geçtiğimiz günlerde evlenmişti. Küçük çocuk yaptığı açıklamada “Kendimi Helen'e uygun bir koca olarak hissediyorum. Evlendiğim gün harika bir gündü. Nasıl bir gün olacağını hayal etmiştim ve tam da istediğim gibi oldu. Arkadaşlarım evli olmamın çok eğlenceli olduğunu düşünüyor fakat ben kendimi bir koca gibi hissediyorum” dedi.

18/25

GÖKTEN DÜŞTÜ!: Daily Mail'in haberine göre, Birmingham Havaalanı'na 70 kilometre mesafede bir kampa park ettiği sabit karavanında iki çocuğuyla birlikte yaşayan 52 yaşındaki Caroline Guy, geçen Pazar günü karavanının tavanından gelen büyük bir patlamayla sarsıldı. Caroline Guy başını kaldırdığında tavanda kırk santimetre çapında bir delikle karşılaştı. Çocuklarıyla birlikte tavandan düşen parçaları toplayan Bayan Guy, neredeyse canına mal olacak olan bu nesnelerin buz parçaları olduğunu görerek bir kısmını buzdolabına koydu.

19/25

DOĞUM SANCISI!: Kadınların saatlerce çektiği acıya sadece iki saat dayanabildiler. Hollanda'daki bir televizyon programında Dennis Storm ve Valerio Zena isimli iki kafadar, kadınların doğum sırasında çektikleri acıları yaşamaya gönüllü oldular. Bir televizyon programı için ‘doğum sancısı'nı kameralar karşısında yaşayan Dennis Storm ve Valerio Zena, çok zor anlar yaşadı. Özel olarak hazırlanmış, doğum sırasındaki kasılmaları simule eden cihaza bağlanan iki arkadaş iki saat boyunca acı acı kıvrandı. İki saatin sonunda çektikleri ağrıların neye benzediği sorulan iki çılgın adam, doğumun işkenceye benzediğini ve insanın çocuk yapıp yapmamayı sorgulayabileceğini belirttiler.

20/25

GİZEMLİ İŞARETLER: İşaretler hayvanların sağ veya sol yanına rastgele işlenmiş. Ülke genelinde 100'den fazla koyunda bu işarete rastlandı. Çiftçiler ise bunun "hasat çemberi"ne benzediğini söylüyor. Daily Mail gazetesine konuşan çiftçi Ros Turner yoldan geçenlerin koyunları görünce durduğunu söyledi. Turnet şöyle konuştu: "Gördüklerine inanamıyorlar. Bize neler olduğunu soruyorlar. Koyunlarda herhangi bir hastalık da görmedik. Rastgele seçiliyorlar ve bu işaretle dolaşıyorlar"

21/25

ÇİN İŞİ!: Çinliler bir ilki denediler, betondan gemi yaptılar. Yüzdüremeyeceklerini anlayınca da karada çürüttüler. Şimdi o gemi tamamen kaldırılıyor. Dünyanın en büyük beton gemisi olarak 1974 yılında inşa edilen yapının ilginç bir hikayesi var. Çelik sıkıntısı sebebiyle dönemin yöneticileri tarafından yaptırılan 3 bin tonluk dev gemi, daha sonra işletme maliyetlerinin çok fazla olacağı gerekçesiyle karada bırakılmış. Gu Tian ismindeki geminin karada tutulmasıyla Fuzhou şehrine turist getirmesi planlanırken, dev yapı ancak evsizlere barınak olabilmiş.

22/25

AVCININ DEHŞET EVİ: Akşam yemeği için bir eve davet edilen misafir, yemek odasında gördüğü manzara karşısında şok oldu. Şok edici fotoğraflar, "sweete_d" kullanıcı adı ve "Akşam yemeğine davet edildim. Önceden hiç uyarılmamıştım" başlığıyla Reddit'e gönderildi.Hayvan katliamının boyutu, misafirin olayın fotoğrafını çekmesiyle ortaya çıktı. Evde yüzlerce hayvanın doldurulmuş bedenlerinin olduğu görüldü. Adamın her 6 haftada bir Afrika'ya giderek ava çıktığı bildirildi. Ev sahibinin ismi ve evin nerede olduğu açıklanmadı.

23/25

SEKS KOĞUŞU!: Çin'de bulunan Songziniao hastanesi çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için 'seks koğuşu' adını verdiği hastane odalarını geceliği 140 dolardan kiralamaya başladı. Wuhan şehrinde yer alan bu hastanenin odaları 'doğurganlığı arttırmak için' dizayn edilmiş. Hastane adına açıklama yapan bir yetkili 'çocuk sahibi olamadığı için bize gelen çiftlere en iyi çözümün bu olduğunu düşündük' diye konuşuyor. Aynı yetkili ayrıca 2012 yılında tedavi için gelen bir hastanın 'eşinin cinsel organıyla göbek deliğini karıştırdığı' için çocuk sahibi olamadığını da belirtiyor.

24/25

ÇOCUK MUSUN SEN?: İngiltere, Devon'da yeğenini parka götüren bir adam, sallanmak isterken salıncakta sıkıştı. 25 yaşındaki andy Blamey, küçük yeğeni ile çocuk parkındaki salıncaklara binmek istedi. Bebek kucağındayken salıncağa oturan genç adam bir süre sallandıktan sonra inmek istedi. Ancak salıncağa sıkıştığı için bu mümkün olmadı. Genç adam olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin demirleri kesmesiyle kurtuldu.

25/25