Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.4342
0.11%
Dolar
17.8554
-0.08%
Altın
1.028
-0.10%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.511
2.64%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Selahattin Demirtaş'tan Vedat Aydın'a bayram ziyareti

  HDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, 1991 yılında kaçırıldıktan sonra cesedi bulunan kapatılan Halkın Emek Partisi'nin (HEP) Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın'ın mezarını ziyaret etti.
  • 28.07.2014 - 11:17
  Selahattin Demirtaş'tan Vedat Aydın'a bayram ziyareti

  Selahattin Demirtaş tan Vedat Aydın a bayram ziyareti #1

  HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Mardinkapı Mezarlığı'ndaki mezar ziyaretine, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna, DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Başkan Yardımcısı Fırat Anlı, ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı. Yaptığı konuşmada, barışın gücüne inan herkesin bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, bayramların barış ve kardeşlik duygularıyla karşılandığını belirterek, "Devletlerin ve hükümetlerin politikaları nedeniyle yıllardır halklarımıza bayram tadında bir bayram yaşatamadık" dedi. Demirtaş, yaşanan her olumsuzluğa rağmen umudunu kaybetmediğini, her günü bayram havasına çevirecek çalışma yürüttüklerini söyledi.

  TRT GENEL MÜDÜRÜ ALLAH'A HAVALE

  Geçmişte işlenen faili meçhul cinayetler konusuna da değinen Demirtaş, "Sözde 'hesabını sorduk', demekle hesabı sorulmuş olmuyor" dedi. Bir gazetecinin, "TRT Genel Müdürü sizin yayınları kesecekmiş" diye sorması üzerine Demirtaş, " Bugün bayram, onu Allah'a havale edeyim. Bayramdan sonra kendisiyle ilgilenirim" diye yanıtladı. Yapılan konuşmalardan sonra Demirtaş ve beraberindekiler, Vedat Aydın'ın mezarına kırmızı gül bıraktı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir