Petrol
114.16
-0.01%
Euro
17.5918
0.18%
Dolar
16.3582
0.06%
Altın
975.59
0.31%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
476.393
-3.09%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  'Afrin operasyonu yapılacak'

  Milli Savunma Bakanı Canikli, operasyonun yapılacağını belirterek "Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak." diye konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 19.01.2018 - 12:28
  'Afrin operasyonu yapılacak'

   Afrin operasyonu yapılacak #1

  Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin operasyonuna ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. A Haber televizyonunda konuşan Bakan Canikli, "Afrin operasyonu yapılacak, tüm terör hatları ortadan kaldırılacak." dedi.

  "TERÖRLE MÜCADELE GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

  Bakan Canikli'nin açıklamaları şu şekilde: "Muhtemel kayıplarımızın da en aza indirilmesi için gerekli tüm şartların olgunlaştırılması gerekiyor. Bu hassasiyetimizi harekatın her aşamasında uygulamaya geçireceğiz. Tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor.

  Bu harekat yapılacak, terörle mücadele gerçekleştirilecek. Suriye'de yapılan bütün ülkelerin orayla ilgili politikaları vardır. Bir şekilde oradaki grupları da etkileyebilecekleri yönde, onları da kolaylaştırıcı adımlar atmaya çalışıyorlar. Rusya'nın rejime büyük destek verdiklerini biliyoruz.

  Rejimin kendi başına söylemleri hayata geçirme kapasitesinin sınırlı olduğunu biliyoruz. Bu hamleyi sadece rejimin bir düşüncesi olarak görmemek gerekiyor. Bunlar mücadele masasında konuşulması gereken konular. O kadar kaygan bir zemin söz konusu ki."

  "BOŞ VE ANLAMSIZ BİR DEĞERLENDİRME"

  (ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Afrin açıklaması) "Boş ve anlamsız bir değerlendirme. Bir defa DEAŞ bitti. Aslında şu ifade bile DEAŞ'ın, Amerika tarafından özellikle Suriye'de, belli bölgelerde nüfuzunu oluşturması, kurması, orada hakim olmak için araç olarak kullandığının bir yansıması. 'En büyük tehdit DEAŞ'tır, dolayısıyla herkes DEAŞ'e yönelik olarak bütün politikalarını belirlemeli, ona göre hareket etmeli' gibi bir yaklaşım bugün itibarıyla son derece anlamsız, içi boş bir sözdür, açıklamadır. DEAŞ tehdidinin bittiği resmi olarak ilan edildi zaten. DEAŞ tehdidi artık hem Suriye'de hem Irak'ta ortadan kaldırılmıştır. Bu gerçek ortadayken halen 'DEAŞ'a karşı odaklansın' gibi açıklama gerçekten çok anlamsız bir açıklama.

  Hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir