Petrol
96.27
1.42%
Euro
18.2975
0.31%
Dolar
17.9393
0.15%
Altın
1.031
0.80%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.945
3.44%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Ahmet Türk: Demokratik Özerklik Türkiye'ye katkı sağlar

  Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, "Yerellerin güçlendirilmesi ve demokratik özerk yapıların Türkiye'de oluşması Türkiye'nin demokratikleşmesine önemli katkılar sağlar" dedi.
  • 18.04.2014 - 14:29
  Ahmet Türk: Demokratik Özerklik Türkiye'ye katkı sağlar

  Ahmet Türk: Demokratik Özerklik Türkiye ye katkı sağlar #1

  Ahmet Türk, makamında düzenlenen basın toplantısında, belediyenin yeniden yapılandırıldığını, eski dönemden 500 trilyon lira borç kaldığını söyledi. Önemli ölçüde kaynağa ihtiyaç duyduklarını, borç yüküne rağmen projeleri gerçekleştireceklerini kaydeden Türk, şöyle konuştu:

  "DEMOKRATİK ÖZERKLİK PARTİ PROGRAMIMIZDA VAR"

  "Biz bir siyasi partiyiz. Partimizin görüşlerini gerçekleştirmek için buradayız. Demokratik özerklik Kürt halkının talebidir. Partimizin programındadır. Bunun inşası altyapısını oluşturma konusunda ortak çalışmalar yapacağız. Bu sadece Mardin'in meselesi değil, Kürdistan'ın Kürt halkının yerinde yönetim ilkesini esas alan yaklaşımıdır. Özellikle büyükşehirlerimizle bir araya geleceğiz, bunun altyapısının inşa konusunda çalışmalar yapacağız. Yerellerin güçlendirilmesi ve demokratik özerk yapıların Türkiye'de oluşması Türkiye'nin demokratikleşmesine önemli katkılar sağlar. Bugün eğer Türkiye'de yerel iktidarlar oluşursa ve güçlü bir halk katılımıyla iktidarlar olursa artık Ergenekonların hiçbir önemi olmaz. Bu nedenle bizim projemiz sadece Kürtler için değil Türkiye'nin demokratikleşmesine tüm halkların özgürleşmesi ve demokrasiye kavuşması açısından çok ciddi proje olarak değerlendirmek lazım."

  "DÜN NE DEDİYSEK BUGÜN DE AYNISINI SÖYLEYECEĞİZ"

  Milletvekilliği döneminde kendisi hakkında açılan dosyanın TBMM tarafından Başbakanlığa ve daha sonra Adalet Bakanlığı'na iletilmesi konusuna da değinen Türk, şöyle dedi: "Bekleyen dosyalar olduğunu biliyorduk. Sonuçta siyasetçiyiz. Siyasi düşüncelerimizi her zeminde dile getirdik, ondan dolayı davalar açıldı. Milletvekilliğimizin bitimiyle bu davaların gündeme geleceğini biliyorduk. Sonuçta dün ne dediysek bugün de aynı şeyi söyleyeceğiz. Davaların açılmış olması önemli değil. Bizler için önemli olan demokrasiyi savunmaktır. Savunacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir