Petrol
109.03
-3.04%
Euro
17.5042
0.67%
Dolar
16.6889
0.30%
Altın
969.56
-0.35%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
319.104
-5.65%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Alman Bild yazdı: Türkler çok kızgın

  Alman Bild yazdı: Türkler çok kızgın

  Almanya'da yayın yapan Bild gazetesi, Alman Bakan Steinmeier'ın Türkiye ziyaretinde soğuk rüzgarların estiğine dikkat çekti.
  • 15.11.2016 - 15:42

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'ın Türkiye ziyaretini değerlendiren Bild gazetesi, ziyaretin dostluk havasından uzak geçtiği yorumunda bulundu.

  "TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ PEK HİSSEDİLMEDİ"

  “Bir dostu ziyaret farklıdır. Çok farklı” ifadelerini kullanan gazete, Steinmeier’in soğuk karşılandığına vurgu yapmak için, "Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Ankara’da ancak efsanevi Türk misafirperverliği pek hissedilmedi" ifadelerini kullandı.

  Alman Bild yazdı: Türkler çok kızgın #1

  SOĞUKLUK HAVALİMANINDA BAŞLADI

  Steinmeier’ın Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu ile görüşmesini, "Çok kolay bir görüşme olmadI" diye yorumlamasını aktaran Bild, soğukluğun Steinmeier’in havalimanında karşılanmasında başlandığını yazdı.

  Alman Bild yazdı: Türkler çok kızgın #2

  KIRMIZI HALI YOK, ÜST DÜZEY KARŞILAMA YOK..

  Steinmeier’ın karşılanmasında kırmızı halı olmadığına ve üst düzey karşılama gerçekleştirilmediğine dikkat çeken gazete, Alman bakanın makam aracının da uçağa yaklaşmasına müsaade edilmediğine, Steinmeier ve ekibinin önce otobüsle götürüldüğüne vurgu yaptı.

  Alman Bild yazdı: Türkler çok kızgın #3

  "TÜRKLER KIZGIN, ÇOK KIZGIN"

  Steinmeier’ın resmi temaslarında kullandığı makam aracına Alman bayrağının uygun parça olmadığı gerekçesiyle takılamadığına da değinen Bild gazetesi, "Yapılanların verdiği mesaj çok açık: Türkler kızgın. Çok kızgın" diye yazdı.

  Almanya Dışişleri Bakanı, TBMM'de VİDEO

  Alman Bild yazdı: Türkler çok kızgın #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir