Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
478.263
0.96%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika'da

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'nin başkenti Washington'a geldi.
  • İHA
  • 30.03.2016 - 01:32
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika'da

  31 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında Washington’da düzenlenecek olan Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan TUR uçağı TSİ 23.40 sıralarında Andrews Hava Üssü’ne geldi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika da #1

  Erdoğan ve beraberindeki daha sonra ikamet edecekleri St. Regis Hotel’e geldi. Burada kendisini karşılayan Türk vatandaşlarını selamlayan Erdoğan daha sonra otele geçti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da ABD’ye geldi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika'da VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika da #2

  ERDOĞAN'A SEVGİ GÖSTERİSİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konaklayacağı otele gelişinde ABD'deki Türkler tarafından coşkuyla karşılandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Andrews Hava Üssü'nden, konaklayacağı St. Regis Oteli'ne geçti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika da #3

  Erdoğan'ı otele gelişinde kentteki Türkler coşkuyla karşıladı. "Güvenilir lider hoş geldin", "Milletin adamı", "Suriyeli mültecileri koruduğun için teşekkürler", "Ant olsun ki milletin son sesi ustayı üzeni, üzeceğiz" pankartları taşıyan kalabalık, açtıkları büyük boy Türk bayrağıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika da #4

  Makam aracından indikten sonra eşi Emine Erdoğan ile otelin karşısındaki kaldırımda kendisini bekleyen kalabalığın yanına giden Erdoğan, sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık verdi. Kalabalıktakiler Erdoğan'a, "Seni seviyoruz", "Allah seni başımızdan eksik etmesin" ve "Millet seninle gurur duyuyor" diye seslendi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika da #5

  Erdoğan, otele girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'deki programının başladığını belirtti. Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılacağını anımsatan Erdoğan, Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nin açılışını yapacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika da #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir