Petrol
114.37
0.18%
Euro
17.5962
0.21%
Dolar
16.3564
0.05%
Altın
975.47
0.30%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
481.726
-1.72%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Marmaris'te darbeci teröristler aranıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öldürmek için operasyon düzenledikten sonra kaçan darbecilerin fotoğrafları tüm birimlere acil koduyla dağıtıldı.
  • 27.07.2016 - 11:04
  Marmaris'te darbeci teröristler aranıyor

  TSK içerisindeki FETÖ üyesi teröristlerin darbe girişiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te tatilini geçirdiği otele saldırı düzenlenmişti.

  iğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan Marmaris'e gelen SAT ve MAT timleri, başarısız operasyon sonrasında, iki şehit veren polisin büyük çabası sonrasında helikopterlerin alçalamaması üzerine kaçamayıp, ormanlık alanda gizlenmek zorunda kalmışlardı.

  Marmaris te darbeci teröristler aranıyor #1

  Bu teröristlerden Çiğli Ana Jet Üssü'nün imamı 'Paşa' lakaplı Zekeriya Kuzu, Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar, Astsubay Gökhan Güçlü, Hava Piyade Kıdemli Çavuş Erkan Çıkat, Hava Piyade Kıdemli Çavuş, Ömer Faruk Göçmen ile Hava Piyade Kıdemli Çavuş Abdulhamit Gül Erdem, günler sürene takip sonrasında, geçen pazartesi günü yakalandı. Bu teröristlerin ifade işlemlerinin Muğla Emniyet Müdürlüğü'nde devam ettiği açıklandı.

  ARANAN DARBECİ TERÖRİSTLERİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

  Gözaltına alınan 7 darbeci teröristin verdiği bilgilerden ve SAT ve özel kuvvetlerdeki araştırmalardan sonra saldırıya katıldıktan sona firar durumunda olan 11 askerden 10'unun kimliği tespit edildi.

  FOTOĞRAFLARI ACİL KODUYLA DAĞITILDI

  Bu teröristlerin Şükrü Seyman, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, Ergün Şahin, Murat Köse, Burkay Karatepe, Mehmet Demir, Enes Yılmaz ve Muhammet Burak İpek, olduğu belirlendi. Darbeci bu askerlerin hem üniformalı hem de sivil giyimli fotoğrafları, acil koduyla, bölgede arama tarama faaliyetlerine katılan tüm ekiplere dağıtıldı. Ekipler, denetimlerini bu fotoğraflar üzerinden yapmaya başladı.

  Marmaris te darbeci teröristler aranıyor #2

  Marmaris te darbeci teröristler aranıyor #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir