Petrol
111.38
-2.50%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.764
2.39%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Meclisi bombalanmasıyla ilgili 8 pilot ve bir komutan tutuklandı

  7. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 8 pilot savcılığın serbest bırakılmalarına itirazı üzerine yeniden tutuklandı.
  • Detay Haber
  • 25.07.2016 - 22:01
  Meclisi bombalanmasıyla ilgili 8 pilot ve bir komutan tutuklandı

  Meclis

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturmasında TBMM'yi bombalayan savaş uçaklarının kalktığı 8. Ana Jet Üssü Harekat Komutanı Albay Özkan Edip Akgülay tutuklandı.

  DİYARBAKIR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN İTİRAZIYLA GÖZALTINA ALINDI

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturmasında, daha önce gözaltına alınan ve adli kontrol kararı ile önce serbest bırakılan Akgülay, Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığının itirazıyla bir kez daha gözaltına alındı.

  Hakim karşısına çıkan Akgülay, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği kararıyla tutuklanarak Diyarbakır D Tipi cezaevine konuldu.

  MALATYA'DA 8 PİLOT TUTUKLANDI

  Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığında daha önce gözaltına alınarak daha sonra serbest bırakılan 8 pilot, itiraz üzerine tutuklandı.

  Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016'da devletin ve milletin varlığını, birliğini, halkın can ile mal güvenliğini, demokrasiyi hedef alan FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik mücadele kapsamında, İl Müftülüğüne bağlı Battalgazi, Hekimhan ve Yeşilyurt İlçelerinden 3 imam hatibin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137 ve 138. maddeleri kapsamında görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden de bir memurun görevden uzaklaştırıldığı aktarılan açıklamada, 7. Ana Jet Üs Komutanlığında görev yapan ve daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan 8 pilotun da itiraz üzerine tutuklandığı ifade edildi.

  AKIN ÖZTÜRK'ÜN DAMADI ADLİYE'DE

  15 Temmuz darbe girişimine liderlik yaptığı iddiasıyla tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş, Ankara'nın Kazan İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

  Darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün damadı 141. Filo Komutanı Pilot Yarbay Hakan Karakuş ve 143. Filo'da görevli Pilot Binbaşı Mustafa Azatlı, geçen cumartesi günü özel bir operasyonla Akıncı Ana Jet Üssü Komutanlığı lojmanlarında yakalanmıştı.

  Darbe girişimi gecesi Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekat Merkezi'ni bombalamakla suçlanan Yarbay Karakuş ve yanındaki Binbaşı Azatlı, Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından bugün öğlen saatlerinde Sincan Adliyesi'ne sevk edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir