Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
294.255
2.14%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  MHP'li belediye başkanı Erdoğan'ı karşılamaya gitmeyecek

  Demokratik Bölgeler Partisi'nin ardından MHP de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı, il ziyaretleri çerçevesinde tavır aldı.
  • 29.05.2015 - 11:12
  MHP'li belediye başkanı Erdoğan'ı karşılamaya gitmeyecek

  MHP li belediye başkanı Erdoğan ı karşılamaya gitmeyecek #1

  Cumhurbaşkanı'nın il gezilerinde standart üç ziyaret yer alıyor. Bunlar valilik, belediye başkanlığı ve garnizon komutanlığını ziyaret olarak sıralanıyor. Ancak DBP'nin tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı'nın il ziyaretlerinde belediye başkanlığına da ziyarette bulunması geleneği yıkılmıştı.

  BELEDİYELERİ ZİYARET ETMEDİ

  Erdoğan; DBP'nin belediye başkanlarının karşılama heyetinde yer almaması tavrı nedeniyle Batman, Diyarbakır, Siirt, Mardin ve Van gezilerinde belediye başkanlıklarını ziyaret etmemişti. CHP ise devlet geleneklerini dikkate alarak, Erdoğan'a karşı il ziyaretleri çerçevesinde bir tavır almamıştı.

  Erdoğan; Çanakkale, Tekirdağ ve İzmir il ziyaretlerinde kendisini karşılamaya gelen CHP'li belediye başkanlarını ziyarete gitmişti.

  MHP'Lİ BAŞKAN ERDOĞAN'A TAVIR ALDI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Adana'ya il ziyaretinde bulunacak. Erdoğan, saat 15:30'da 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı'nı ziyaret edecek. Saat 16:15'te Adana Valiliği'ni ziyaret edecek olan Erdoğan, saat 17:00'de "Cumhurbaşkanı Adanalılarla Buluşuyor" etkinliği çerçevesinde İstasyon Meydanı'nda halka hitap edecek. MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Erdoğan'ı karşılamaya gitmeyecek. Cumhurbaşkanı da bu nedenle belediye başkanlığı ziyaretine programında yer vermedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir