taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.5795
6.1893
1513.47
95734.17
271.542

Hakurk'ta bulunan terör mevzileri BORA'yla vuruldu

Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen ‘Pençe’ operasyonu kapsamında Hakurk, BORA füzeleriyle vuruldu.

İHA | 29.05.2019 - 00:11..
Whatsapp ile paylaş
Hakurk'ta bulunan terör mevzileri BORA'yla vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın Kuzeyi'ne yönelik başlattığı Pençe operasyonu kapsamında, terör mevzileri ağır ateş altına alınıyor. Karadan ve havadan PKK'nın sığınakları yerle bir edilirken, operasyon kapsamında TSK envanterindeki uzun menzilli füze BORA'lar da kullanıldı.

HEDEFLERE BALİSTİK VURUŞ

Türkiye'nin ilk balistik füze sistemi olan BORA, Hakkari'nin Derecek ilçesinden yapılan atışlar ile terör mevzilerini hedef aldı. Daha önce test faaliyetleri yapılan ve ilk kez bu kadar ciddi bir operasyonda kullanılan BORA, Pençe'nin en önemli güçlerinden biri oldu.

Özellikle uzaktan yapılan atışlarda, noktasal isabetle terör hedeflerini hedefleri imha eden BORA, hem Irak'taki hem de Suriye'deki teröristlere korku saldı.

Hakurk'ta bulunan terör mevzileri BORA'yla vuruldu

TÜRKİYE'NİN UZUN MENZİL FÜZESİ: BORA

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve üretilen BORA füzesi, ordu etki sahası içerisinde yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü oluşturmakta. Özellikle geliştirilebilir yapısı ve son teknolojiyi barındırıyor olması, vurucu güç açısından Türkiye'nin önemli bir caydırıcı gücü.

Dikey atış ile hedefi tam isabetle vuran Bora, 280 kilometrenin üzerindeki menzili ile de önemli bir savunma kaynağı konumunda.

Bora Füzesi Pençe Harekatında kullanıldı VİDEO

PENÇE OPERASYONU

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları tarafından Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi’nden gece boyunca sevk ve idare edilen kara harekatı, adım adım ilerliyor. Hakurk’taki terör yuvalarına yönelik düzenlenen operasyona, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki 10. Komando Tugayı ile Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı emrindeki askerler katılırken, Yüksekova ilçesinden de bir askeri konvoy sınıra sevk edildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir