Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
588.560
0.78%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Antalya'da Gendive Deresi taştı

  Antalya'nın Kaş İlçesi'nde meydana gelen aşırı yağmur sebebiyle Gendive Deresi taştı. İlçe merkezindeki evleri su bastı.
  • 14.01.2015 - 15:20
  Antalya'da Gendive Deresi taştı

  metro

  Kaş'ta etkisini sürdüren şiddetli yağmur, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiledi. Sabaha karşı şiddetini artıran yağmur nedeniyle kent merkezi yakınındaki Gendive Deresi taştı. Sel suları ilçe girişindeki yola ait istinat duvarının bir bölümünü yıktı.

  ÇOK SAYIDA ARAÇTA HASAR OLUŞTU

  Andifli Mahallesi'ndeki evler sel sularının dolması nedeniyle çamur deryasına dönüştü. 2 otomobil selin getirdiği moloz yığınlarının altında kalırken, çok sayıda araçta molozlar nedeniyle hasar oluştu. Kent merkezindeki caddeler moloz yığınlarıyla dolarken, su basan evlerde eşyalar kullanılamaz hale geldi. Belediye ekipleri caddelerde moloz yığınlarını kaldırmak için çalışmaya başladı.

  KAŞ'TAN GÖRÜNTÜLER

  Antalya da Gendive Deresi taştı #2

  "EVİN İÇİNE TAŞLAR GİRDİ"

  Yağmurda evi zarar gören Hakan Aydınkaptan, "Sabaha karşı sel sesiyle uyandık. Evin içine taşlar girmeye başladı. Kendimizi yatak odasından parka attık. Parkta da istinat duvarı çöktü. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi.

  HEYELAN OLUŞTU

  Yağmurun etkili olduğu Demre İlçesi'ne bağlı Yavu, Çevreli, Köşkerler ve Karabucak mahallelerinde ise 1000 dekara yakın seranın su altında kaldığı belirtildi. Ayrıca Kaş ve Demre ilçelerinde bazı mahalle yollarında heyelan oluştuğu bildirildi.

  Antalya da Gendive Deresi taştı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir