Petrol
86.25
0.79%
Euro
19.7139
0.43%
Dolar
18.6317
-0.01%
Altın
1.083
0.63%
Borsa
4963
0.00%
Bitcoin
328.800
1.89%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Aracına erik atan çocuğu canice döven adama hapis istemi

  Tuzla'da aracına erik çekirdeği attığı için 11 yaşındaki çocuğu döven Ufuk Özüdoğru hakkında, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama suçlarından 15 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.
  • AA
  • 23.05.2019 - 13:02
  Aracına erik atan çocuğu canice döven adama hapis istemi

  Tuzla’da aracına atılan erik çekirdeğini taş sanarak 11 yaşındaki M.Y.K.’yi öldüresiye döven, 27 yaşındaki Ufuk Özüdoğru hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede; mağdur M.Y.K.’nin, olay günü Aydınlı Mahallesi üzerinde bulunan trafik ışıklarının olduğu yerde arkadaşlarıyla erik topladığı ve yedikleri, çekirdeklerini ise yola doğru attıkları, çekirdeklerin şüphelinin üzerine geldiği için kendisini darbetmeye başladığını söylediği anlatıldı.

  KÜÇÜK ÇOCUĞUN İMDADINA YOLDAN GEÇEN KADIN YETİŞTİ

  Şüphelinin kendisine tekme tokat vurduktan sonra"Beni diğer arkadaşlarının yanına götür" dediğini, yaya olarak mahalleye gittiklerini, mahallede çocukların bulunmadığını, bunun üzerine şüphelinin kendisini ormanlık alana doğru götürmeye başladığını, tam ormanlık alana girerken tanımadığı bir kadının şüpheliye "Ne yapıyorsun, polise haber vereceğim" dediğini, kendisini adamın elinden aldığını ve Ufuk Özüdoğru’dan şikayetçi olduğunu beyan ettiği kaydedildi.

  "TAŞ SESLERİ DUYDUM"

  Şüpheli Ufuk Özüdoğru’nun alınan ifadesinde sinirle böyle bir eylemde bulunduğunu, çocukların erik çekirdeği attıklarını iddia ettikleri ancak müzik açık olmasına rağmen taş sesleri duyduğunu, çocuklara bağırdığını, onların da kendisini küfür ettiğini, kendisini tutamadığını, yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söylediği belirtildi.

  Aracına erik atan çocuğu öldüresiye dövdü ARŞİV

  "O DA BENİM ARABAMA TAŞ ATMAYACAKTI"

  Tanık Gülin Kaya’nın ise ifadesinde, olay günü yemek yaptığı sırada bir çocuğun bağırma seslerini duyduğunu, aşağı inerek peşlerinden gittiğini, şüphelinin çocuğu ormanlık alana götürdüğünü gördüğünü, şüpheliye çocuğu bırakmasını söylediğini, "O da benim arabama taş atmayacaktı." dediğini, polis çağıracağını söylemesi üzerine çocuğu bıraktığını beyan ettiği anlatıldı.

  İddianamede, şüphelinin mağdur çocuğa karşı olan ilk eyleminin ‘beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak olan kişiye karşı kasten yaralama’suçunu oluşturduğu, mağdurun ensesinden tutarak zorla ormanlık alana götürmesi şeklinde gerçekleşen ikinci eyleminin ise ‘cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçunu oluşturduğu vurgulandı.

  15 YIL 6 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Şüpheli Ufuk Özüdoğru’nun, “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “basit yaralama” suçlarından 4 yıl 6 aydan 15 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

  "ÜST SINIRDAN CEZALANDIRILSIN"

  Savcı, adli sicil ve UYAP kayıtlarına göre suç işlemeyi alışkanlık haline getirdiği dikkate alınan şüphelinin üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti. İddianame gönderildiği 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Tutuklu şüpheli önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

  OLAYIN GEÇMİŞİ

  Tuzla’da 28 Nisan 2019 tarihinde Ufuk Özüdoğru isimli şahıs, aracına atılan erik çekirdeğini taş sanarak 12 yaşındaki M.K.’yi feci şekilde dövmüştü. Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan Özüdoğru hakkında konutu terk etmemek, elektronik kelepçe takılmak suretiyle adli kontrol kararı verilmişti. Savcılığın adli kontrol kararına itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan şüpheli, 2 Mayıs 2019 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


  Görüş Bildir