Petrol
98.5
1.13%
Euro
18.5855
0.93%
Dolar
17.9583
0.50%
Altın
1.037
0.76%
Borsa
2862
1.14%
Bitcoin
444.224
4.22%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya'da müze gezdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya’nın simge mekanlarından altın müzesi Museo del Oro ve el sanatları çarşısını gezdi.
  • AA
  • 10.02.2015 - 09:16
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya'da müze gezdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan seyahatinin ilk gününde Kolombiya’nın başkenti Bogota’da konakladığı otelden öğle saatlerinde çıkarak, araçla şehir turu yaptı.

  ALTIN MÜZESİNİ GEZDİ

  Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kolombiya’nın simge mekanlarından altın müzesi Museo del Oro’yu gezdi. Müze müdürü tarafından karşılanan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan yaklaşık 1 saat müzede kaldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya da müze gezdi #1

  Çıkışta seyahatini takip eden Türk gazetecilerin isteği üzerine müze önünde hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra yakındaki yöresel el sanatları ürünlerinin satıldığı çarşıya geçti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya da müze gezdi #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya da müze gezdi #3

  Çarşıdaki ürünleri inceleyen ve alışveriş yapan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, bronz bir el heykelini satın aldı. Erdoğan, heykeli satın alırken "Bu bronzun Rabia’sını yapabilseydiniz, alışverişim daha farklı olurdu" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tezgahtarlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya'da müze gezdi -GALERİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya da müze gezdi #4

  ERDOĞAN İÇİN BOGOTA'YA GELDİLER

  Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzeye gelişinde Muğla'nın Fethiye ilçesinden Brezilya’daki mermer fuarı için gelen ve Erdoğan’ın ziyaretini duyunca da 6 saat uçak yolculuğu yaparak Bogota’ya ulaşan 3 Türk işadamıyla da görüştü. Türk işadamları Mehmet Emin Bülbül, Enes Dereli ve Ali Dikiş ile ayaküstü sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Mehmet Emin Bülbül, Erdoğan ile geçmişte siyaset yaptığı yıllara ilişkin sohbet ettiklerini, Fethiye'nin yerel yönetimine dair değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya da müze gezdi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir