Euro
8.9243
-0.6%
Dolar
7.3624
-0.69%
Altın
436.2
-0.62%
Borsa
1.474
0.45%
Bitcoin
230.200
-0.74%
5ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 5 C

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı

  Erzurum, Ardahan, Kars, Erzincan, Ağrı ve Iğdır’da kar yağışı etkili olurken, bazı güzergâhlarda ulaşım aksadı.
  • İHA
  • 27.10.2018 - 07:27
  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı

  Bölgede dün öğle saatlerinde başlayıp özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı gece etkisini artırıp sabaha kadar sürdü.

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #1

  ERZURUM

  Erzurum Palandöken Dağı ve yüksek kesimleri beyaza bürüyen kar, il merkezinde de etkisini gösterdi. Kentte kar binaların çatılarını ve araçların üzerini kapladı.

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #2

  ERZİNCAN

  Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde de etkili olan soğuk hava ve yağmur, kar yağışına dönüştü. İlçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Şehrin Otlukbeli, Çayırlı, Refahiye ilçelerinde de kar yağışı sebebiyle 17 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #3

  KARS

  Kars’ın yüksek kesimleri ile Sarıkamış ilçesine de mevsimin ilk karı düştü. Kent merkezine bağlı 2 bin 667 rakımlı Boğatepe köyü çevresinde etkili olan kar yağışı etrafı beyaza bürüdü. Sarıkamış’ta ise gece başlayıp aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle Cıbıltepe Kayak Merkezi’nin zirvesi beyazla kaplandı. İlçeye 10 kilometre uzaklıktaki 2 bin 368 rakımlı Handere Geçidi, 3 bin 180 rakımlı Allahuekber ve 2 bin 600 rakımlı Ağbaba dağları karla örtüldü.

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #4

  ARDAHAN

  Ardahan’da mevsimin ilk karı nedeniyle bazı yollarda ulaşım aksadı. Merkeze bağlı Yukarı Kurdoğlu ile Meşedibi köylerine ait yollar kardan dolayı kısa süreliğine kapandı yapılan çalışmanın ardından yollar yeniden ulaşıma açıldı.

  AĞRI VE IĞDIR

  Iğdır- Ağrı karayolunun Pamuk Dağı geçidinde de, kar ve tipi nedeniyle tırlar mahsur kaldı. Bölge genelinde yüksek kesimlerinde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #5

  DON VE BUZLANMA UYARISI

  Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgede hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğünü belirterek zirai don ve yollarda oluşabilecek gizli buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı.

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #6

  Doğu Anadolu’da kar yağışı etkisini artırdı #7
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir