Euro
15.2403
-2.18%
Dolar
13.5363
-1.89%
Altın
776.38
-1.63%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
711.680
0.75%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Malatya'da üç mahalle karantinada

  Darende, Hekimhan ve Arapgir ilçesinde bulunan 3 mahallenin giriş ve çıkışlarında jandarmalar önlem aldı.
  • DHA
  • 31.03.2020 - 10:32
  Malatya'da üç mahalle karantinada

  Malatya'nın Darende ilçesinin 800 nüfuslu Ilıca Mahallesi, Arapgir ilçesinin 120 nüfuslu Eğnir Mahallesi ile Hekimhan ilçesinin 102 nüfuslu Kozdere Mahallesi karantina altına alındı.

  MAHALLELER GİRİŞ ÇIKIŞA KAPATILDI

  Gelişmelerin ardından Valilik, karantina kapsamında 3 mahalleye giriş ve çıkışları durdurdu. 14 günlük karantina uygulamasıyla mahallelere gelmek isteyenlere izin verilmezken, mahalleden farklı yerlere gitmek isteyenlerin bu talepleri de kabul edilmedi.

  Malatya da üç mahalle karantinada #1

  SAĞLIK ÇALIŞANLARI KONTROL GERÇEKLEŞTİRİYOR

  Kimsenin girişine izin verilmeyen mahallelere, sadece gün içerisinde kontrol için ambulanslarla sağlık ekipleri girebiliyor. Sağlık görevlileri de gün içerisinde mahallelerde bulunanların genel kontrollerini yapıp, rahatsızlığı bulunanları hastanelere sevk ediyor.

  Malatya da üç mahalle karantinada #2

  JANDARMALAR GÖREVLENDİRİLDİ

  3 mahallede yaşayan vatandaşların karantina uygulaması kapsamında evlerinden ayrılmaması için görevlendirilen jandarma ekipleri de mahallelerin giriş ve çıkış noktalarında görev yapıyor.

  Malatya da üç mahalle karantinada #3

  ‘SOSYAL MESAFE’Lİ ÖNLEM

  Yollarda barikat kuran ve mahallelere giriş ve çıkışı engelleyen jandarmaların, maske ve eldiven ile görev yaptığı, nöbet sırasında da sosyal mesafeye dikkat ederek birkaç metre aralıklarla durdukları görüldü.

  Malatya da üç mahalle karantinada #4

  VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARINI VEFA DESTEK GRUBU KARŞILIYOR

  Karantina uygulaması nedeniyle evlerinde çıkamayan vatandaşların ihtiyaçları da kaymakamlıklar tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanıyor.

  Vatandaşların gün içerisinde talepleri toplanıp, ilçe merkezlerinden temin edildikten sonra mahalleye getirilerek teslim ediliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir