Euro
15.2871
0.10%
Dolar
13.4964
0.18%
Altın
796.1
0.32%
Borsa
2011
0.00%
Bitcoin
488.111
-0.19%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Ordulu amca eşi için asansör yaptı

  Ordu'da yaşayan 72 yaşındaki Enver İşleyen, merdiven çıkamayan eşi için kendi imkanlarıyla asansör yaptı.
  • AA
  • 29.06.2015 - 15:59
  Ordulu amca eşi için asansör yaptı

  ordu

  Altınordu ilçesi Dikenci Mahallesi'nde eşi Altun İşleyen ile kendisine ait iki katlı evde yaşayan Almanya'dan emekli Enver İşleyen, yaptığı açıklamada, hem eşinin hem de kendisinin sağlık sorunlarının bulunduğunu, bu nedenle asansör yapmayı düşündüğünü söyledi.

  EVİNE ASANSÖR YAPTI

  Dizlerinden ameliyat geçiren eşinin merdivenleri çıkmakta zorluk çektiğini görünce harekete geçtiğini anlatan İşleyen, kaynak işlerinde el becerisine sahip olduğu için asansörü yapmakta çok zorlanmadığını ifade etti.

  Ordulu amca eşi için asansör yaptı #2

  "İKİNCİ KATA 50 BASAMAKLA ÇIKILIYOR"

  Fındık ve benzeri ağır yükleri de taşımakta kullandıkları asansörün, özellikle yaşlı ve sağlık sorunu olan misafirlerine büyük kolaylık sağladığına işaret eden İşleyen, "Dizinden veya belinden rahatsız komşularımız bizi ziyarete geliyor. Nitekim birkaç sefer merdivenleri çıkmakta zorlanan komşularımızı asansör yardımıyla eve çıkardık. Çünkü az değil, evin ikinci katına çıkmak için 50 basamak çıkmak gerekiyor" diye konuştu.

  Ordulu amca eşi için asansör yaptı #3

  "ŞİMDİ EVİME RAHAT RAHAT ÇIKABİLİYORUM"

  Enver İşleyen'in eşi Altun İşleyen ise iki dizinden geçirdiği ameliyat sonrası merdivenleri çıkmakta çok zorlandığını dile getirdi.

  Yaşadığı zorluğun ardından eşinin böyle bir çözüm yolu bulduğunu vurgulayan İşleyen, "Geçirdiğim ameliyat sonrası iki dizime platin takıldı. Gerçekten çıkmakta çok zorlanıyordum. Eşim bu asansörü yaptıktan sonra benim için çok kolaylık oldu. Şimdi evime rahat rahat çıkabiliyorum" dedi.

  Ordulu amca eşi için asansör yaptı #4


  Görüş Bildir