Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.526
0.07%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Paşayeva: Türkiye güçlü olursa Türk devletleri güçlü olur

  Azerbaycan Milletvekili Paşayeva, "Türkiye güçlü olursa, Türk devletleri güçlü olacaktır. Bunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor." dedi.
  • AA
  • 22.09.2017 - 03:07
  Paşayeva: Türkiye güçlü olursa Türk devletleri güçlü olur

  Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Bu dünyada haksızlıkla mücadele etmenin tek bir yolu vardır o da güçtür. Güçlü olacaksınız ki size karşı olanlarla mücadele edebilesiniz. O güç ise birlikten geçmektedir. Türkiye güçlü olursa, Türk devletleri güçlü olacaktır. Bunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor." dedi.

  Paşayeva: Türkiye güçlü olursa Türk devletleri güçlü olur #1

  "ANA KALE TÜRKİYE'DİR"

  Türkiye'nin bir "kale" olduğunu belirten Paşayeva, "Ana kale burası, Türkiye, çünkü 'bu kale yıkılırsa, ben Müslüman devletlerin hepsini ele geçiririm' düşüncesindeler. Bu yüzden Türkiye'yi her ortamda savunacağız ve bunu gelecek nesillere aktaracağız." ifadelerini kullandı.

  Paşayeva: Türkiye güçlü olursa Türk devletleri güçlü olur #2

  "TERÖRÜ DESTEKLEYENLER VAR"

  Bazı ülkelerin terörü desteklediğini ve emperyalist güçlerin Türklere hiç bir zaman adaletli davranmadığını vurgulayan Paşayeva, şöyle devam etti:
  "Birleşmiş Milletler ve Avrupa Parlamentosu terörle mücadeledeTürkiye'nin yanında yoklar. Hep standartları çifteydi. Bugün kartları daha açık oynuyorlar. Aynı zamanda bunu açık söylüyorum, Rusya İmparatorluğu da aynı düşüncede. Çifte standartları hiçbir zaman değişmeyecek. Elimizden geldiği kadar Batının çifte standartlarını şikayet edeceğiz. Çünkü dünyada uluslararası hukuk çökmüş, uluslararası örgütler ise büyük devletlerin çıkarlarını savunmadan başka hiçbir işe yaramayan kurumlar haline gelmişler ve dünyada adalet anlayışı bitmiştir. Bu dünyada haksızlıkla mücadele etmenin tek bir yolu vardır o da güçtür. Güçlü olacaksınız ki size karşı olanlarla mücadele edebilesiniz. O güç ise birlikten geçmektedir. Türkiye güçlü olursa, Türk devletleri güçlü olacaktır. Bunu çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Onları, devlet düşüncesiyle yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız vatan coğrafyasını iyi bilecekler. Çocuklarımızı kendi topraklarını sahiplenme konusunda iyi yetiştireceğiz. Eğer çocuklarımızı bu şekilde yetiştirirsek Tüklere gösterilen çifte standartlarla mücadele edebiliriz."

  Paşayeva: Türkiye güçlü olursa Türk devletleri güçlü olur #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir