Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
320.647
-0.67%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Sancaktepe'deki salgın hastanesi 29 Mayıs'ta açılacak

  Sancaktepe'deki salgın hastanesi 29 Mayıs'ta açılacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapımına başlanan salgın hastanelerinde sona gelindi.
  • İHA
  • 26.05.2020 - 11:32
  • Güncelleme : 26.05.2020 - 11:32

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Nisan'da düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada İstanbul'da Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de iki salgın hastanesinin inşa edileceğini duyurmuştu.

  9 Nisan’da hastanelerin inşaatına hızla başlandı. Kısa sürede sona gelinen her bir hastane inşaatında 4 bin işçi 3 vardiya şeklinde çalışıyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sancaktepe’deki hastanenin adını Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, Yeşilköy Havalimanı’ndaki hastanenin adını da Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi olarak açıklamış, hastane isimlerinin tabelası geçtiğimiz günlerde hastanelerin girişine asılmıştı.

  Sancaktepe'deki pandemi hastanesi açılış için gün sayıyor FOTO GALERİ

  SANCAKTEPE'DEKİ HASTANE 29 MAYIS'TA AÇILACAK

  Erdoğan, son olarak Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin 29 Mayıs'ta, Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi’nin 31 Mayıs'ta hizmete gireceğini açıklamıştı.

  Sancaktepe'deki salgın hastanesi 29 Mayıs'ta açılacak VİDEO

  Sancaktepe deki salgın hastanesi 29 Mayıs ta açılacak #1

  İlk olarak 29 Mayıs Cuma günü açılacak olan Sancaktepe’deki salgın hastanesi havadan görüntülendi.

  Çevre düzenlemesi ve yol çalışmaları tamamlanmak üzere olan ve tam teşekküllü hastane olarak inşa edilen salgın hastanesi artık açılmak için gün sayıyor.

  TOPLAM 18 BİN METREKARE

  Kısa sürede tamamlanan salgın hastaneleri kalitesi ve özellikleriyle de göz dolduruyor.

  Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi 70 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplamda 184 bin metrekare alana kuruldu.

  Hastane 2 bölüm halinde 8 bloktan oluşuyor. 1005 artı 5 yatak kapasiteli hastanenin her odası ise tek kişilik olarak hazırlanırken, yine her oda ihtiyaç halinde yoğun bakım odasına dönüştürülebiliyor.

  Sancaktepe deki salgın hastanesi 29 Mayıs ta açılacak #2

  SALGIN HASTANESİNDE TÜM İMKANLAR MEVCUT

  Ameliyathaneleri MR odaları, triyaj odaları, laboratuvarlar, anjiyo, ultrason, çamaşırhane, yemekhane gibi bir hastanede bulunması gereken son teknoloji bütün imkanların bulunduğu salgın hastanesi, tam teşekküllü bir hastane alt yapısına sahip.

  Tek katlı ve son teknoloji ile donatılmış hastanede, tek kişilik odalarda hasta ve hasta yakınının rahat etmesi için her türlü konfor düşünüldü.

  Sancaktepe deki salgın hastanesi 29 Mayıs ta açılacak #3

  HER DETAYA DİKKAT EDİLDİ

  Odalar; televizyondan refakatçi koltuğuna, banyosundan lavabosuna her detay dikkat edilerek hazırlanmış durumda.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan her iki salgın hastanesinin bilinen salgın hastaneleri gibi salgın sonrası yıkılmayacağını belirterek, "Bunlar geçici bir sahra hastanesi değildir. Bunları kalıcı özellikte inşa ettik." ifadelerini kullanmıştı.

  Sancaktepe deki salgın hastanesi 29 Mayıs ta açılacak #4


  Görüş Bildir