Petrol
83.38
-0.39%
Euro
19.3297
-0.40%
Dolar
18.6218
-0.06%
Altın
1.049
-0.24%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
313.457
-0.24%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Side Plajı'nda yayılan kötü koku rahatsız ediyor

  Manavgat'ın Side ilçesindeki, halkın ve turistlerin kullanımına açık olan Batı Plajı'nda yaklaşık 1 aydır koku sorunu yaşanıyor.
  • DHA
  • 28.06.2017 - 14:05
  Side Plajı'nda yayılan kötü koku rahatsız ediyor

  Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side Mahallesi'nde yağmur suyu tahliye kanalından çıkıp denize akan pis su ve ağır koku, yerli ve yabancı turistleri rahatsız etti.

  Gri renkte akan suyun nereden kaynaklandığıyla ilgili yetkili kurumlar tarafından araştırma başlatıldı.

  Side Plajı nda yayılan kötü koku rahatsız ediyor #1

  Side'de 1 haftadır tatil yapan Hasan Demirbağ, bu görüntünün Side'ye yakışmadığını belirterek, koku nedeniyle özellikle sabahları denize giremediklerini söyledi.

  "BİR AN ÖNCE ÇÖZÜMLENMESİNİ İSTİYORUZ"

  Akan suyun insan sağlığını tehdit ettiğini anlatan Demirbağ, "Şu an burada gördüğünüz kanalizasyon akıntısı direkt denize akıyor. İnsanlar burada çocuklarıyla tatil yapıyor. Bunun bir an önce çözümlenmesini istiyoruz. Bu Side ve Manavgat'a hiçbir şekilde yakışmıyor. Yetkililerin acil bir şekilde buna çözüm bulması gerekiyor." dedi.

  Side Plajı nda yayılan kötü koku rahatsız ediyor #2

  Çevrede faaliyet gösteren esnaf ise pis suyun aktığı yerin yağmur suyu gideri olduğunu kaydederken, suyun bölgedeki otellerden geldiğini öne sürdü. Geçen yıl benzer durum yaşandığını ve jandarmaya şikayette bulunduklarını aktaran esnaf, suyun sahildeki otellerden gelip gelmediğinin tespiti için otellerin kanalizasyon giderlerinden boyalı su bırakıldığını ancak bu suyun kokuya neden olan yerden çıkmadığını belirtti.

  Side Plajı nda yayılan kötü koku rahatsız ediyor #3

  Esnaf zaman zaman kanalizasyon atıkları da olduğunu ve insan sağlığını tehdit eden bu durumun bir an önce çözümlenmesini istedi.

  Side Plajı nda yayılan kötü koku rahatsız ediyor #4


  Görüş Bildir