Dolar
6.8042
-0.1511%
Euro
7.4171
-0.1722%
Altın
1727.41
-0.419%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
377.832
-0.6131%
Bitcoin
59832.45
-4.9938%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Suudi Kral Antalya esnafının yüzünü güldürecek

  Antalya'daki G-20 Zirvesi'ne katılacak Arabistan Kralı Salman ve 1000 kişilik heyeti, Mardan Palace'da konaklayacak.
  • 15.10.2015 - 16:38

  Suudi Kral Antalya esnafının yüzünü güldürecek

  v

  Antalya'da 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G-20 Zirvesi'nde 1.4 milyar dolara inşa edilen Mardan Palace Hotel, Belek dışında bir liderin ağırlanacağı tek otel olacak. Açılışından bugüne farklı konseptlerde tasarlanmış saray odaları ve görkemli mimarisiyle her dönem Arap misafirlerin gözdesi olan Mardan Palace, yaklaşık 2 ay önce G-20 Zirvesi için gelen ve tüm otelleri gezen Suudi Arabistan resmi delegasyon yetkililerinin ilk tercihi oldu. Delegasyon, organizasyonun yapılacağı tarihler için otelin tamamını 3 günlüğüne satışa kapattı.

  KRAL VİLLADA GECELİĞİ 15 BİN EURO'YA KALACAK

  Konaklayacak ekip için dünya mutfaklarından oluşan ala carte yemekler hazırlanacak, 7500 metrekarelik SPA merkezi ekstra hizmet verecek. Üç gün oteli kapatan Suudi ekibin süreyi uzatabileceği de konuşuluyor. Fiyatlara sadece oda kahvaltının dahil olduğu Suudi ekip, diğer birçok hizmet için ekstra ödeme yapacak. Suudi Kral Salman, Mardan'ın en lüks villasında konaklayacak. Mardan Palace Hotel'den yapılan açıklamada geceliği 15 bin Euro, yani yaklaşık 50 bin TL'ye denk gelen Royal Suit Villa'da Kral Salman için yaklaşık 2 aydır hummalı hazırlık yürütüldüğü kaydedildi. Kralın konaklayacağı villada Kız Kulesi manzarası da bulunuyor.

  546 SARAY ODASI HAZIRLANDI

  Suudi heyet için geceliği minimum 800 Euro'dan başlayan ve 15 bin Euro'ya kadar çıkan 20 farklı konseptli 546 saray odası için kralın zevkine uygun hazırlıklar yapıldığı belirtilen açıklamada, otel içerisinde her biri kendi dalında uzman, tecrübeli bir ekip kuran otel yönetiminin, Kral ve ekibine özel bir ağırlama konsepti hazırladığı da kaydedildi. Kraliyet ailesinin üst düzey mensupları için de yine geceliği 9 bin Euro'dan başlayan Presidential Suit Villa, Bahçe Suit, Grand Junior Suit, Grand Suit gibi diğer özel villalar ve kral dairesi de hazırlandı.

  GEÇECEĞİ TÜM YOLLARA KIRMIZI HALI

  Otel yönetiminden yapılan açıklamada, Kral Salman'ın Mardan Palace'da ayak basacağı ilk noktadan helikopter pistine, geçeceği tüm yollar için dokunan kırmızı halılara kadar her detayın büyük titizlikle ele alındığı belirtildi. Güvenlik anlamında da önceki dönemlerde konaklayan VIP protokoller sayesinde, üst düzey teknik donanım ve ekibe sahip olduklarını belirten otel yetkilileri, ilgili tarihlerde yüksek güvenlik tedbirleri uygulanacağını açıkladı.

  10 BİN METREKARE ALTIN

  Mimarisinde 10 bin metrekare altın varak, 500 bin kristal ve 23 bin metrekare İtalyan mermeri kullanılan, bu anlamda Avrupa'nın en lüks otelleri arasında sayılan Mardan Palace, Kral Salman sayesinde G-20'nin en dikkat çekici oteli olacak. Toplantılara katılacak heyet için Kundu'yu Belek'e bağlayacak altyapı ve yol çalışması, G-20'ye yetişmesi için süratle devam ediyor.

  ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

  Turizmin düşük sezonu olarak kabul edilen kasım ayında gerçekleşecek organizasyonda, Mardan Palace'ın şehir merkezine yakınlığı sayesinde Antalya esnafının tezgahlarının bereketleneceğine değinen otel yönetiminden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Zirvenin turizm gelirleri anlamında Belek Bölgesi ile sınırlı kalmayacak olması tüm turizm paydaşları için organizasyonu fırsata çevirecek. Zirveye yaklaşık 1000 kişilik bir grup ile en yüksek katılımı gösterecek Arap heyetinin konaklama süresi büyük önem taşıyor. Kralın ziyaretlerinde konakladığı otel ve ilgili destinasyonların, ziyaret sonrası Arap misafirlerin ilgi odağı haline geldiği bilindiği için, iklimi ve doğal zenginlikleri ile Arapların ilgisini çeken Antalya'ya bu resmi ziyaret sonrası daha da sık seyahat edileceği düşünülüyor."

  Görüş Bildir