Petrol
96.06
-0.26%
Euro
18.2985
0.11%
Dolar
17.8985
0.00%
Altın
1.031
-0.17%
Borsa
2785
0.36%
Bitcoin
414.911
-3.37%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Tanem Sivar'ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi

  Marmaris'te, sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana çiftinin labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldürmekle suçlanan komşuları Kaan Ünveren, 17 Nisan'da hakim karşısına çıkacak.
  • DHA
  • 11.04.2018 - 07:29
  Tanem Sivar'ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi

  Marmaris'in turistik Bozburun Mahallesi'nde 7 Kasım 2017'de meydana gelen olayda, sunucu Tanem Sivar ile eşi Edhem Dirvana'nın 'Cango' ve 'Pamuk' adlı köpekleri, zehirlenerek öldürüldü.

  Tanem Sivar ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi #1

  TUTUKLANIP SERBEST BIRAKILMIŞTI

  Köpekleri zehirlediği öne sürülen çiftin komşusu Kaan Ünveren, geçen yıl Kasım ayından jandarma tarafından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası serbest bırakılan, itiraz üzerine ikinci kez gözaltına alınan Kaan Ünveren, 22 Kasım 2017'de Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

  Avukatlarının itirazı sonucu Muğla 2. Sulh Ceza Hakimliği, sanık Ünveren'i serbest bıraktı.

  Tanem Sivar ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi #2

  ZEHİR, TARIM İLACI ÇIKTI

  Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığının yürüttüğü soruşturmada, bulunan tavuk eti parçaları, Kaan Ünveren'in evinde, poşet içindeki toz madde ile telef olan köpeklerin organları, İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü ile Jandarma Genel Merkezi Kriminoloji Laboratuvarı'nda incelendi.

  Tanem Sivar ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi #3

  KÖPEKLERDEN NEFRET ETTİĞİNİ SÖYLÜYORMUŞ

  İnceleme sonucunda, evdeki poşet ile köpekleri zehirleyen maddenin, 'metomilin' adlı tarım ilacı olduğu tespit edildi. İfade veren iki tanık da köpeklerin zehirlendiği gün çevrede Kaan Ünveren dışında kimsenin bulunmadığını söyledi. Ayrıca köpeklerden nefret ettiğini, sosyal medyada ve çevrede sürekli bunu dile getirdiğini kaydetti.

  Tanem Sivar ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi #4

  4 AYDAN 3 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Savcılık, elde edilen delil ve bilgiler doğrultusunda, Edhem Dirvana ve annesi Sevim Zeynep Dirvana'nın şikayetçi olduğu Kaan Ünveren hakkında, köpekleri zehirlediği suçlamasıyla iddianame hazırladı. Ünveren'in, Türk Ceza Kanunu'nun 151/2 maddesi kapsamında 'mala zarar verme' suçundan, 4 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılması istendi.

  Tanem Sivar ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi #5

  Sanık Kaan Ünveren'in Marmaris Asliye Ceza Mahkemesi'nde 17 Nisan Salı günü ilk kez hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

  Köpeklerin zehirlenmelerin ardından Kaan Ünveren'in, kendi evinde av tüfeğiyle ateş açtığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Ünveren'in gözdağı vermek için ateş açtığı öne sürülmüştü.

  Tanem Sivar ın köpeklerini zehirleyen sanığa 3 yıl hapis istemi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir