Euro
9.0329
0.64%
Dolar
7.4194
0.7%
Altın
439.9
-0.74%
Borsa
1.531
-1.35%
Bitcoin
244.199
2.37%
12ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 12 C
  Yeni çıkanlar

  Yeni çıkanlar

  Bu haftanın yeni çıkan kitaplarını sizler için derledik.
  • Özel İçerik
  • 15.10.2018 - 10:58
  • Güncelleme : 17.10.2018 - 15:47

  Yeni çıkanlar #1

  Yeni çıkanlar raflardaki yerini aldı. Bu haftada ilginizi çekecek kitapları sizler için listeledik.

  Yeni çıkanlar #2

  CESUR YENİ DÜNYAYI ZİYARET

  Başyapıtı Cesur Yeni Dünya’nın güncelliğini sorgulayan ve panoramasını çıkaran Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret, Huxley’nin kaynak eserinin bir sağlaması niteliğinde. Cesur Yeni Dünya’dan yaklaşık otuz sene sonra yayımlanan eser, romandaki kehanetlerin ne ölçüde gerçekleştiğini mercek altına alıyor. Romanı yazarkenki öngörülerinin izini süren Huxley, dünyanın, tasavvur ettiği distopyaya çok daha büyük bir hızla dönüştüğü sonucuna varıyor.

  Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret

  Aldous Huxley

  Çev.: Savaş Kılıç

  İthaki Yay.

  S.: 128

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #3

  ARTIKARANMAYANLAR GEZEGENİ

  Sevinç Erbulak’ın muazzam hayal gücüne duyarlı iç sesini ekleyerek kaleme aldığı Artıkaranmayanlar Gezegeni, okuru fantastik bir gezegende olduğu kadar bizim acımasız dünyamızda da bir gezintiye çıkarıyor.

  Artıkaranmayanlar Gezegeni

  Sevinç Erbulak

  Hep Kitap

  S.: 200

  Kitabı satın almak için tıklayınız: D&R

  Yeni çıkanlar #4

  AŞKIN KAVURDUĞU GÜNEŞ: ZEKİ MÜREN

  Bu kitapta, inatçılığı, kıskançlığı, kindarlığı, hasisliği gibi zaaflarının yanısıra, ulaştığı yerde tek olma arzusuyla yanan ve bazen de anlaşılmaz bir gönül zenginliği sergileyip, âşık olduğu zaman onu sonuna kadar yaşayan bir insan var... Bu kitapta, büyük sanatkâr, sizin hayalleriniz ötesinde, tahminlerinizin ötesinde büyük bir Zeki Müren var...

  Aşkın Kavurduğu Güneş: Zeki Müren

  Radi Dikici

  Remzi Kitabevi

  S.: 376

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #5

  İHTİYARLARA YER YOK

  Rio Grande yakınlarında avlanan Llewlyn Moss, bir şeylerin ters gittiği belli olan bir çatışma bölgesine rast gelir. Çatışmadan geriye kalanlar arasında cesetler ve kilolarca eroinin yanı sıra bir çanta dolusu para da vardır. Moss’un kader çizgisi vereceği karar üzerine burada çatallanacak ve deyim yerindeyse bir ölüm meleği peşine takılacaktır.

  İhtiyarlara Yer Yok

  Cormac McCarthy

  Çev.: Roza Hakmen

  İthaki Yay.

  S.: 248

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #6

  UYDURMA BİR ŞEYLER

  Amerikalı kült yazar Chuck Palahniuk’un Uydurma Bir Şeyler’de bir araya gelen 23 hikâyesi unutulmayacak, kolay sindirilemeyecek tarzda bir evren çiziyor: Yalnızlığa gömülmüş ve kendi dillerini yaratmak zorunda kalmış karakterler, kapatıldıkları okullar ve “sağaltım” merkezlerinde hayatta kalmaya çalışan çocuklar, iş ve pazarlama dünyasında sattığı ürünle özdeşleşmeye çalışırken en yakınlarına ve kendine yabancılaşmış yetişkinler...

  Uydurma Bir Şeyler

  Chuck Palahniuk

  Çev.: Damla Karadeniz

  Ayrıntı Yay.

  S.: 352

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #7

  YABANCI

  Colin Wilson’ın kendi yabancılık deneyiminden hareketle iki yıl boyunca Britanya Müzesi kütüphanesine kapanarak yazdığı, 1956’da yayımlandığında büyük sansasyon yaratan ve otuzdan fazla dile çevrilen felsefi-edebi incelemesi Yabancı varoluşçuluğun “Nasıl yaşamalı?” sorusunu enine boyuna kat ediyor.

  Yabancı

  Colin Wilson

  Çev.: Cihan Barış Özkan

  Notos Yay.

  S.: 439

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #8

  DARWIN'LE AKŞAM YEMEĞİ

  Jonathan Silvertown, Darwin’le Akşam Yemeği’nde en eski hominin atalarımızla bizi büyük bir sofra etrafında bir araya getiriyor. Ekmek, et, süt ürünleri, deniz ürünleri, sebzeler, baharatlar, tatlılar gibi temel gıdalar ve değişen beslenme alışkanlıklarımız üzerinden yaşamın evrimine ışık tutuyor.

  Darwin'le Akşam Yemeği

  Jonathan Silvertown

  Çev.: Can Evren Topaktaş

  Kolektif Kitap

  S.: 293

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #9

  DENİZ DUASI

  Hosseini’nin, 2015 yılının Eylül ayında, Avrupa’da güvenli bir yere ulaşmaya çalışırken Akdeniz’de boğulan ve cansız cesedi kıyıya vuran üç yaşındaki Suriyeli mülteci Aylan Kurdi’nin hikâyesinden esinlenerek kaleme aldığı Deniz Duası, mülteci sorununa son derece çarpıcı bir bakış getiriyor.

  Deniz Duası

  Khaled Hosseini

  Çev.: Cem Alpan

  Everest Yay.

  S.: 48

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #10

  HAVVA'NIN CEZASI

  Kız ve erkek çocuklarına, kadınlara “gelenek” ve “din” kisvesi altında şiddeti, tecavüzü, ensesti reva gören, onların kimliğini yok eden, bedenlerini ve ruhlarını örseleyip onlari diri diri mezara gömen, ekmek tekneleri olan tabiatı hunharca katleden erkekler... Bu acınası, sefil hayatın masumlarından sadece biri Havva. Henüz on iki yaşında. Kendisi gibi kötü kaderi olan bütün diğer kızları, oğlanları, kadınları temsil ediyor. Ama hepsinden bir farkı var. O, yalnızca kendisinin  bedensel ve ruhsal acılarını değil, diğerlerinin ıstırabını da  hissediyor...

  Havva'nın Cezası

  Nermin Bezmen

  Doğan Kitap

  S.: 216

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkanlar #11

  Pİ CEMİYETİ

  Günün son dakikası... Her şeyin bittiği yer gibi görünse de, sadece  60 saniye sonra koskoca, umut dolu, yepyeni bir günün başlayacağının işaretidir. Hayat tam anlamıyla budur aslında... Her şeyin bittiği bir yerde, yeni başlangıçlar vardır. Çünkü biz, sandığımızdan çok daha güçlüyüzdür.

  Pi Cemiyeti

  Reha Özcan, Aytek Teoman

  Hayykitap

  S.: 136

  Kitabı satın almak için tıklayınız: D&R

  Damla Karakuş

  damla.karakus@ensonhaber.com

  Instagram: biyografivekitap

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir