Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.530
2.19%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019

  Bu haftanın yeni çıkan kitaplarını sizler için derledik.
  • Özel İçerik
  • 07.10.2019 - 11:39

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #1

  Yeni çıkanlar raflardaki yerini aldı. Bu hafta da ilginizi çekecek kitapları sizler için listeledik.

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #2

  KALBİMİN CAN MAYASI

  Kapalı bir kapının iki tarafında iki insan duruyor. Rüçhan ve Nesrin. Türkân ve Mine. Kartal ve Somer. Peki, bir sonraki nesilden Defne ve Somer’in öteki kızı Kiraz kendi aralarındaki kapıyı aralarsa, diğer kapalı kapılara ne olur? ... Üç kız kardeş Türkân, Dönüş ve Derya’nın hikâyesi, Ayvalık’ta kaldığı yerden, bağımsız kurgusu ve tanıdık karakterleriyle devam ediyor.

  Kalbimin Can Mayası

  İclal Aydın

  Artemis Yay.

  S.: 440

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #3

  DERDE DEVA RANDEVU 2

  Büyük beğeni toplayan Derde Deva Randevu’nun 2. cildinde Romancı Murat Menteş, bu defa sizi tam 13 yazarla sohbete davet ediyor: Konfüçyüs, Yunus Emre, Balzac, Ahmet Mithat, Arthur Conan Doyle, Halide Edib, Theodor Adorno, Orhan Kemal, Attilâ İlhan, Ursula K. Le Guin, Cemal Süreya, Umberto Eco ve Bruce Lee. Menteş’in yönelttiği sorulara cevaplar, yazarların eserlerinden geliyor.

  Derde Deva Randevu 2

  Murat Menteş

  Alfa Yay.

  S.: 240

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #4

  MESLEĞİM YAZARLIK

  Yalnız yapılan bir iş olduğunu söylemek sıradan bir ifade olur ama roman yazmak –özellikle de uzun bir roman yazmak- gerçekten de yalnız yapılan bir iştir. Bazen derin bir kuyunun dibinde tek başıma oturuyormuşum gibi bir hisse kapılırım. Ne kimse yardım edebilir bana, ne de biri çıkıp “Bugün iyi iş çıkardın” diyerek sırtımı sıvazlar. Neticede ortaya koyduğum eser birileri tarafından (elbette iyi olmuşsa) övülebilir ama kimse roman yazma işinin kendisini değerlendirmez. Bu, yazarın tek başına sessizce sırtlanacağı bir yüktür. Yaşayan en büyük edebiyatçılardan biri olan Haruki Murakami’den bir meslek olarak “yazarlık”... Tüm yazma heveslilerine ilham verecek tespitlerle dolu, “yazma dersleri” olarak da okunabilecek bir metin.

  Mesleğim Yazarlık

  Haruki Murakami

  Doğan Kitap

  S.: 208

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #5

  UZAKTAKİ KÖYDEN BİRİ

  Dökmen’in kaleminden özgün yorumlarla bir başarı öyküsü... “Orda Bir Köy Var Uzakta” adlı şiirde adı verilmeden anılan köy, Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Apçağa Köyü’dür. Bu kitapta yaşam öyküsü anlatılan Haşim Gürdamar, işte bu toprağı dar, aydını ve aydınlığı bol olan köyde doğmuştur. Hayata sıfırdan başladığını söyleyen Gürdamar, zorlu bir öğrenim yaşantısı sonucunda önce başarılı bir mühendis olmuş, sonra da Şenpiliç’i kurarak ve çeşitli öğretim kurumları açarak, ülkesine yararlı, sevilen bir kişi konumuna ulaşmıştır. Prof. Dr. Üstün Dökmen bu başarı öyküsünü, kendi yorumlarını da katarak ayrıntılarıyla dile getiriyor.

  Uzaktaki Köyden Biri - Haşim Gürdamar'ın Başarı Öyküsü

  Üstün Dökmen

  Remzi Kitabevi

  S.: 192

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #6

  BAŞKA BİR ŞEY

  Bir rüyanın peşinden koşmak kimilerine anlamsız gelebilir, bense bununla ilgilenmiyorum. Sadece kalbimin sesini dinlemek istiyorum çünkü kalbimi hafife almaktan, sezgilerimi görmezden gelmekten korkuyorum. Siz sadece şunu düşünün, ya gördüğünüz rüyayı sizinle birlikte bir başkası daha görüyorsa? Ya siz de o başka bir şeyi yaşıyorsanız ama haberiniz yoksa?

  Başka Bir Şey

  Ahmet Batman

  Destek Yay.

  S.: 184

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #7

  BİZDEN GERİYE KALANLAR

  Hakları 26 ülkeye satılan Bizden Geriye Kalanlar, ardımızda ne bıraktığımızı, sevdiklerimize olan borcumuzu ve köklerimiz olmadan gerçek anlamda özgür olup olamayacağımızı sorgulayan vurucu bir roman. Sürgünün, bir yere kök salamıyor olmanın, aidiyetin ve annelerle kızlarının arasındaki duygusal mayın tarlasının; sevgi, pişmanlık, keder ve yaşama sevincinin sıradışı hikâyesi.

  Bizden Geriye Kalanlar

  Golnoz Hashemzadeh Bonde

  Epsilon Yay.

  S.: 184

  Kitabı satın anlamak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #8

  GÖĞSÜMDE MAHŞER

  Kırk yanlışta bir doğru eylediğim işimdi
  Hesabına bilenen tırnağımdı dişimdi
  Yemin olsun o benim aksakallı kişimdi
  Bilgemden ayrı düştüm silinen şanlı çinim
  Farz et Gence'yim şimdi, şimdi farz et Lâçin’im...

  Göğsümde Mahşer

  Ahmet Afşın Efkarlıoğlu

  Ötüken Neşriyat

  S.: 125

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #9

  İYİ AKORT EDİLMİŞ ŞEHİR

  “Şehirlerin geleceğiyle ilgili bu kışkırtıcı, önemli ve görkemli kitap bizim çağımız için gerekli bir okuma. Şehir planlayıcı, çevreci ve müzisyen Rose bizi şehirlerin tarihi ile ilgili yüzyıllar süren coşkulu bir yolculuğa çıkarıyor. Bach bize şehir doğasının karmaşıklığı ve düzeni hakkında ne diyor? ‘Şehrin metabolizması’ ne diyor? Ben Rose’un kitabını bitirdiğimde, şehri ve etrafımdaki dünyayı çok farklı bir şekilde görmeye başlamıştım. Kitabı elimden bırakamadım.”

  (Siddhartha Mukherjee, The Emperor of All Maladies and The Gene kitabının yazarı)

  İyi Akort Edilmiş Şehir

  Jonathon Rose

  Optimist Yay.

  S.: 392

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #10

  KÖNİG

  İnanılmaz ama gerçek bir uluslararası dolandırıcılık hikayesi… 1936 yılında Avrupa’da faşizm rüzgârları eser, İspanya kanlı bir içsavaşa sahne olurken direnişçiler savaşta kullanmak için bombardıman uçaklarına ihtiyaç duyuyordu. Uçakları temin etmek üzere devreye giren uluslararası çetenin kilit oyuncusu ise kurnaz bir Türk’tü: König (Kral) lakabıyla anılan Ekrem Hamdi Bakan.

  König - Dünyayı Dolandıran Türk'ün Romanı

  Ayşe Başcı

  Mundi Kitap

  S.: 296

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #11

  GÜZEL ÖLÜMÜN ÖYKÜSÜ

  “Yürümeye devam ediyor. Hava eskisi kadar soğuk değil, yakında bahar gelecek, ardından yaz, dünya dönmeye devam edecek. Peki dünya ne zaman duracak? Yaşamın hep böyle süreceği bilgisi, karanlıkla birlikte derisinden içeri sızıyor. Dünya dönmeye devam edecek. Sabah, gece birbiri ardına, korna böğürtüleri, kaldırımlar, insanlar arasında, bir de o kükreme, betonun, inşaat kepçesinin, polis arabasının, kim bilir neyin.”

  Güzel Ölümün Öyküsü

  Ayşegül Devecioğlu

  Metis Yay.

  S.: 128

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #12

  LEIBOWITZ İÇİN BİR İLAHİ

  Walter M. Miller, Jr., sadece bilimkurgunun değil, tüm edebiyat tarihinin en sıradışı yazarlarından biri. Kariyerine bir öykücü olarak başlayan yazar, bir başyapıt olan ilk romanını yayımladıktan sonra yazarlığı bıraktı. Bu ilk roman, yani Leibowitz İçin Bir İlahi ise, pek çoklarınca bilimkurgunun en iyi romanı kabul edilmekle birlikte, kitabın tür içerisinde yazılmış en iyi ilk roman olduğu neredeyse kesin.

  Leibowitz İçin Bir İlahi

  Walter M. Miller, Jr.

  İthaki Yay.

  S.: 400

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #13

  HAYAT GİBİ

  Hayat Gibi, 2015 Ahmet Hamdi Tanpınar Ödülü sahibi olan Ercan Başer’in iğne olup okuru yeniden şekillendiren, yaratıcılığın bereketsizleşen toprağını yağmur gibi yeşerten ve keskin zekânın ateşi ile dilin yaşam alanını genişleten öykülerinden oluşuyor.

  Hayat Gibi

  Ercan Beşer

  İthaki Yay.

  S.: 120

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  Yeni çıkan kitaplar - 7 Ekim 2019 #14

  LOKİ'NİN MÜJDESİ

  Loki’nin Müjdesi’nde Joanne M. Harris, tarihin en oyunbaz tanrısının Kaos’un içinden çıkıp nasıl Asgard tanrılarının yanına yerleştiğini, Odin’le nasıl kan kardeşi olduğunu, Thor’un ve diğer İskandinav tanrılarının başına ne tür dertler açtığını ve bunları yaparken aslında ne kadar “masum” olduğunu esprili bir dille, bizzat Loki’nin ağzından anlatıyor. Loki’nin her numarasıyla, Ragnarök bir adım daha yaklaşıyor.

  Loki'nin Müjdesi

  Joanne M. Harris

  İthaki Yay.

  S.: 340

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  *

  Damla Karakuş

  damla.karakus@ensonhaber.com

  Instagram: biyografivekitap

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir