Euro
8.9708
-0.05%
Dolar
7.3699
0.03%
Altın
442.99
-0.04%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
229.790
-12.73%
7ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 7 C
  Malezya uçan otomobil üretecek

  Malezya uçan otomobil üretecek

  Malezya; düşük irtifada uçabilen otomobil üretmeyi planladığını açıkladı.
  • AA
  • 28.02.2019 - 09:25

  Malezya uçan otomobil üretecek #1

  Malezya Girişim ve Kalkınma Bakanı Rıdvan Yusuf, yaptığı açıklamada, uçan otomobilin taslak modelinin hazır olduğunu ve bu sene içinde ilk örneğinin tanıtılacağını bildirdi.

  Projenin bu sene içinde bitmesinin gerçekçi bir hedef olduğunu belirten Rıdvan, "Bunu yapacak teknolojimiz var. Sadece projemizi hızlı uygulamaya geçirmemiz gerekiyor." ifadesini kullandı.

  "GÜVENLİ VE DÜŞÜK İRTİFADA UÇABİLEN BİR UÇAK OLACAK"

  Uçan otomobilin güvenli ve düşük irtifada uçabilen bir araba olacağını vurgulayan Rıdvan, "Bu projeyle insanları yeni teknolojiye sevk edecek bir ortam hazırlamak istiyoruz. Malezya'nın havacılık, insansız hava aracı ve yerli araba üretimi gibi alanlarda üretim kabiliyeti var. Bu özelliklerimizi kullanmamız lazım, çünkü üreten bir millet olmak istiyoruz." dedi.

  Rıdvan ayrıca, uçan otomobil projesinin taslak model tasarlama maliyetinin 1 milyon Malezya ringgiti (245 bin dolar) olduğunu kaydetti.

  MALEZYA HALKI PROJEYİ GERÇEKÇİ BULMUYOR

  Malezya halkı, sosyal medya üzerinden projeye eleştirel yorumlar getirirken, çoğu vatandaş, böyle bir otomobil üretiminin gerçekçi olmayacağını savundu.

  Malezya, uçan otomobil projesinin yanı sıra üçüncü yerli otomobilini de üretmeyi planlıyor. Hükümetten geçen yıl yapılan açıklamada, yeni yerli araba projesinin 2022'de hayata geçeceği belirtilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir