Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın'da toplu açılış töreninde halka hitap etti.
  • Haber Merkezi
  • 27.05.2015 - 19:14

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın konuşması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmasına 27 Mayıs darbesinde Adnan Menderes ve arkadaşlarını, idamlarının yıl dönümünde anarak başladı.

  MENDERES GİBİ BİR SON BİZİM İÇİN ŞEREFTİR

  Kendisini "Sonun Menderes gibi olacak" sözleriyle eleştirenlere yanıt veren Erdoğan, şunları söyledi; "Onlar bilmiyorlar ki Menderes gibi bir son bizim için şereftir. Onlar bilmiyorlar ki şehitler ölmez"

  Erdoğan: Menderes gibi bir son bizim için şereftir İZLE

  ONLAR ASLA BU MİLLETE TEPEDEN BAKMADILAR

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "27 Mayıs'ın o kara günün 55. günü. Demokrasi şöleni kesintiye uğratıldı. Şehitlerimizi anacağız, ama onlara darbe yapanlar hatırlanmıyor. Hatırlansa da başka türlü anılıyor. Adnan Menderes ve arkadaşları bu millete hizmet ettiler. Onlar asla bu millete tepeden bakmadılar. Hayatları pahasına milletin yanında olmaktan vazgeçmediler. Darağacına çıktıklarında milletin gönlünde bir basamak daha yükseliyorlardı. Vesayeti seçenler her zaman kaybetmeye mahkum oldular. Aydın hep milletin adamlarının yanında oldu. İnanıyorum yine tercih aynı olacaktır.

  BİZİ DE MENDERES GİBİ TEHDİT EDİYORLAR

  Bizi de Adnan Menderes gibi tehdit ediyorlar. Halbuki ölümsüzlüğü tadanlara ölüm ne yapabilir ki. Onlar bilmiyorlar ki şehitler ölmez. Gençler ne görün ne duyun hiç önemli değil. Mukedder olan ölüm bizi gelip zaten bulacaktır. 14 Mart 1950 günü seçimler yapılırken ihtiyar bir kadın kuyrukta bekleyenlere aldırmadan en öne geçiyor. İtiraz edenler olunca sıradan biri onun sırası geldi ve geçiyor bırakın kullansın diyor. O kuyruk bitiyor ninenin kullandığı oy yıllarca sürüyor. Sandık başına hasta yatağında gelenler bile var. O dönem bir gazeteci anlatıyor. Köyünden oy kullanmaya gelen birine kime oy verdiğini sordum. O da bana Allah ile benim aramdaki şeye sen ne karışırsın dedi. Bu millet ilk kez 1950'de uzun bir bekleyişin ardından gerçek oyu kullandı.


  KENDİLERİ ATEİST BİR YAPI YETİŞTİRMEK İSTİYOR

  Kendileri ateist bir yapı yetiştirmek istiyor. Diyaneti kaldıracağı diyor. Sen kimsin? Bunların ki CHP zihniyeti. Ben dedemden Kuran'ı Kerim öğrendim diyor. Dedenin dini kendine, senin dinin kendine.

  AMACI İMAM HATİPLERİ KAPATMAK

  Anamuhalefet "İmam Hatipleri kapatacağız" dedi. Kayseri'de "Ben böyle bir şey söylemedim" dedi. Seçim beyannamende var. Amacın İmam Hatipleri kapatmak. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil istemiyorlar.

  BU MAZOT KARNESİ ONUN ZİHNİYETİNİN GEÇMİŞTEKİ KARNELERİ

  O eski hastanelerin hali neydi öyle. Hastanelere sağlam gir sakat çıkardın.  Çıkmış mazotlardan bahsediyor. Mazot fiyatını şuraya indireceğim, buraya indireceğim diyor. Bak Kılıçdaroğlu Malatya'dan bir amca bana bu karneyi göndermiş. Bu karne eskiden mazot karnesi, bunlar onun zihniyetinin geçmişteki karneleri. Öyle kolay kolay mazot alamazsın. Sıraya gireceksin ondan sonra sana gün verecekler. Gideceksin bu mazotu alacaksın. Ya biz bu günlerden geldik. Traktörler mazot bulamazdı. Şimdi böyle bir dert var mı?"


  Görüş Bildir