Petrol
110.38
-1.05%
Euro
16.21
0.59%
Dolar
15.56
0.50%
Altın
921.68
0.00%
Borsa
2419
-0.02%
Bitcoin
473.729
-0.97%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

    Çanakkale'de köylüler balıkları canlı canlı yutuyorlar

    Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde bazı köylüler yavru alabalıkları canlı canlı yutarak şifa bulduklarını söylediler.
    • 14.09.2014 - 15:39
    Çanakkale'de köylüler balıkları canlı canlı yutuyorlar

    Çanakkale de köylüler balıkları canlı canlı yutuyorlar #1

    Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde Kaz Dağları'nın kuzey yamaçlarındaki köylüler, kırmızı benekli alabalık yavrularını canlı canlı yutarak mide ve bağırsak rahatsızlıklarına şifa bulduklarını söylüyor.

    Endemik bitki türleriyle ünlü Kaz Dağları'nın derelerinde yetişen kırmızı benekli alabalıkların bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılıyor. Evciler Köyü'nden 43 yaşındaki Şenol Erdoğan ve 30 yaşındaki Teyfik Türel, canlı canlı yuttukları balıklar sayesinde mide rahatsızlıklarına şifa bulduklarını söyledi.

    Çanakkale de köylüler balıkları canlı canlı yutuyorlar #2

    ''MİDE RAHATSIZLIĞIMA İYİ GELİYOR''

    Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Şenol Erdoğan, senede birkaç kez kırmızı benekli alabalık yavrusu yuttuğunu kaydederek, "Mide rahatsızlığıma iyi geliyor. Köyümüzden de benim bildiğim birkaç kişi aynı şekilde mide rahatsızlıklarına bu yöntemle şifa arıyor" dedi.

    Teyfik Türel de, yeni başlayan mide rahatsızlığına karşı kırmızı benekli alabalığı yuttuğunu, canlı yutulmasının nedeninin ise balığın mideye salgıladığı salgının tedavi edici özeliği bulunduğuna inanılması olduğunu söyledi.

    Çanakkale de köylüler balıkları canlı canlı yutuyorlar #3

    DOKTOR: PSİKOLOJİK

    Bayramiç Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Doktor Ali İhsan Palaz, tıbben böyle bir şeyin olmadığını belirterek, "İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Tedavi ettiği iddialarının psikolojik olduğunu düşünüyorum. Tam tersine balık yutmanın mahsurları olabilir. Faydası olabileceğine inanmıyorum" diye konuştu.

    Çanakkale de köylüler balıkları canlı canlı yutuyorlar #4


    İlginizi Çekebilir

    Görüş Bildir