Petrol
99.61
2.27%
Euro
18.5489
0.73%
Dolar
17.9431
0.41%
Altın
1.031
0.17%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
438.894
2.29%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Arkadaşının başını kesen sanık: Şizofrenim

  Bursa'da birlikte alkol aldığı arkadaşını önce bıçaklayıp ardından boğazını keserek öldüren Yılmaz Koçak ilk kez hakim karşısına çıktı.
  • İHA
  • 15.09.2018 - 11:40
  Arkadaşının başını kesen sanık: Şizofrenim

  Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya taraflar, yakınları ve avukatları katıldı.

  "Canavarca his saikiyle adam öldürmek" suçundan müebbet hapis talebiyle yargılanan Yılmaz Koçak, olay günü yaşananlara dair hatırladığı bir şey olmadığını söyledi.

  Arkadaşının başını kesen sanık: Şizofrenim #1

  "ŞİZOFRENİ TEDAVİSİ GÖRDÜM"

  Daha önce bir başka arkadaşını kavga sırasında öldürdüğünü ve 6 yıl yattıktan sonra tahliye olduğunu, daha sonra bir başka kişiyi yaraladığını ve 1 buçuk yıl cezaevinde kaldığını dile getiren Koçak, "Celil Tükenmez benim yakın arkadaşımdır. Kendisi benim çocukluk arkadaşımdır. Hatta birbirimize kardeşim deriz. Ben işlediğim bu 2 suçtan dolayı cezaevinde yattığım süreçte şizofreni tedavisi gördüm. Bursa ve İstanbul illerinde bu rahatsızlığım ile ilgili tedavi gördüm ve tedavim devam etmektedir. Ben normalde her gün doktorumun bana verdiği 3 ilaç kullanıyorum. Olay günü ilaçlarımı aldım. Bu ilaçları aldıktan sonra ertesi güne kadar yaşanan hiçbir olayı hatırlamıyorum. Sadece bana anlatılan olayın akşamında hastanede olduğumu, göğsümün ağrıdığını ve ambulans sesi duyduğumu hatırlıyorum. Kolluktaki ifademde de olayı hatırlamadığımı, hatırladığım takdirde ilgili kurumlarla paylaşacağımı söylemiştim." dedi.

  Arkadaşının başını kesen sanık: Şizofrenim #2

  RAPOR İÇİN DURUŞMA ERTELENDİ

  Duruşma, akli dengesinin yerinde olmadığını ileri süren sanıkla ilgili adli tıp kurumundan gelecek raporun beklenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir