İHA

Vatandaşları ağlarına düşüren dolandırıcılar her geçen gün farklı yöntemle gündeme geliyor...

Bu kez dolandırıcıların hedefinde serinlenlemek isteyen bir aile vardı.

Bursa’da yaşayan Meliha Doğan telefonuna gelen mesajla şaşkınlık yaşadı.

Telefonuna gelen kazandınız” mesajını görünce metnin altındaki linke tıklayan Meliha Doğan dolandırıldı.

22 bin dolar buhar oldu

Doğan’ın telefonundaki bilgileri kopyalayan dolandırıcılar, banka hesabında bulunan 42 bin doların 22 bin dolarını kendi hesaplarına aktardı.

Banka hesabındaki parasının 2 kez 10 bin 2 kez de biner dolar olmak üzere 4 seferde başka hesaba aktarıldığını fark eden Doğan başına gelenleri eşi Nazif Doğan’a anlattı.

Yaşlı çift hesaplarına bloke koydu

Yaşlı çift bankaya giderek hesabında kalan paraya bloke koydurdu.

Daha sonra Adalet Sarayı’nın yolunu tutan ikili savcılığa giderek dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.

"Eşime kampanyalı dondurma mesajı geliyor, o da tıklıyor"

Eşinin kendisi umredeyken kampanyalı mesajlara tıklaması sonrası gece yarısı bankadan paralarının çekildiğini belirten Nazif Doğan, şunları söyledi:

Yıllardır birikimimiz olan parayı dolandırıcılar başka bir bankaya aktarıp 22 bin dolar paramı çalmışlar. Eşime kampanyalı dondurma mesajı geliyor, o da tıklıyor. Bütün bilgileri kopyaladıktan sonra paramızı bankadan başka bir hesaba aktarmışlar. "Dondurma kazandık" diye tıklamış.

Gece paramızı çekmişler. Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe verdik. Savcılık banka hesaplarımıza bloke koydu. 40 - 50 bin dolar civarı paramız vardı. Paranın tamamını çekmeye çalışmışlar ama fark edip bloke koyduğumuz için çekememişler.

"Engelli çocuğuma ev alacaktım"

Hesabındaki parayla engelli çocuğuna ev almayı hayal ettiğini söyleyen baba Nazif Doğan, "O parayla engeli çocuğuma ev alacaktım, onun rızkıydı. Parayı alanlar geri getirsin" dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)