Gaziantep'te şiddet ve açlığa maruz kalan çocuğun babası konuştu

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde meydana gelen olayda 5 yaşındaki F.Y isimli çocuk annesi tarafından aç ve işkenceye maruz kalmış halde evde bulundu.

Köyde zeytin toplamak için birkaç gündür evde olmadığını söyleyen baba Cihan Yıldız, eve geldiğinde çocuğunun işkenceye maruz kalmış halde bulduğunu söyledi.

"Geçen seneden beri şiddet uyguluyormuş"

Eşinin sürekli kızına şiddet uyguladığını ifade eden Baba Cihan Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yeni bir olay değil geçen seneden beri eşim kızıma şiddet uyguluyormuş bazen diğer çocuklarıma da şiddet uyguluyordu. Ama özellikle kızıma çok şiddet uyguluyordu. Ben dün ikindi sıralarında eve geldim. Kapı kapalıydı havalandırmadan eve girdim.

"Gözleri şiş ve mosmordu, kollarında ısırık izleri vardı"

Eve girdiğimde çocuk oda da bitkin bir halde yatıyordu. Gözleri şiş ve mosmordu kollarında ısırık izleri vardı. Sonrasında hemen 112 sağlık ekiplerini arayarak hastaneye yetiştirdim. Şuan sağlık durumu biraz iyiye gitti ama hala durumu ağır. Halim ortada çocuğum çok kötü durumda ne yapacağımı bilemiyorum. Diğer çocuklarımda perişan halde. Çocuğuma bir şey olmasın diye doğru düzgün çalışamıyorum. 3 gün zeytin topladım çocuğumu bu halde buldum"

Gaziantep'te şiddet ve açlığa maruz kalan çocuğun babası konuştu VİDEO

Gaziantep'te şiddet ve açlığa maruz kalan çocuğun babası konuştu

"Hiç çıkmasın, müebbet yatsın"

İHA'ya yaptığı açıklamalarında eşi F. Y’nin kızını sevmediğini ifade eden baba Cihan Yıldız, "İsterim ki; raporu olduğu halde cezaevinden hiç çıkmasın. Müebbet yatsın. Çocuğuma da yazık, günah. Eve geldiğimde kapıyı çalmama rağmen hiçbir şekilde açmadı. Kiracının evinden girdim ve çocuğumu bu halde buldum. Gelmesem, yetişemesem; çocuğum belki de ölecekti. Devletimden çocuklarım için yardım istiyorum" diye konuştu.

Gaziantep'te şiddet ve açlığa maruz kalan çocuğun babası konuştu

Diğer çocuklar devlet korumasında

Öte yandan Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte annesi tarafından işkence edilerek günlerce aç bırakılan 5 yaşındaki Firdevs Y. ile ilgili açıklamada bulundu.

Kızına şiddet uygulayan annenin zihinsel engelli olduğunu açıklayan Vali Gül, annenin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini, diğer çocukların ise devlet korumasına alındığını duyurdu.

"Şüpheli kişi mahkeme tarafından tutuklanmıştır"

Vali Gül, konu ile ilgili açıklamasında, "Zihinsel engelli bir annenin, 5 yaşındaki kızına uyguladığı şiddet hepimizi derinden üzmüştür. Kızımızın tedavisi Valiliğimiz tarafından takip edilmektedir. Çocuklar, sosyal hizmetler çerçevesinde devlet korumasına alınmıştır. Şüpheli kişi mahkeme tarafından tutuklanmıştır" ifadelerine yer verdi.

Gaziantep'te şiddet ve açlığa maruz kalan çocuğun babası konuştu

Gaziantep’te annesi tarafından günlerce aç bırakılan çocuk VİDEO ARŞİV

Gaziantep'te şiddet ve açlığa maruz kalan çocuğun babası konuştu